محمد امیرپور:داستان ادامه دار قیمت خودرو گویی تمامی ندارد و همانند سریال های دنباله دار این روزها همچنان قسمت های جدیدی از آن پخش می شود. روزی سخنگوی دولت از تکدر دولتی ها در رابطه با قیمت خودرو می گوید و اندکی بعد وزیر صنعت اعلام می کند که به رییس جمهوری اطلاعات اشتباه در رابطه با قیمت خودرو داده بودند. هنوز این روایت ها تازه اند که خبر می آید مجلسی ها از فاز تازه ای در رابطه با داستان خبرساز خودرو رونمایی کرده اند.
پس از آنکه نمایندگان مجلس به قیمت های اعلام شده از سوی شورای رقابت اعتراض کردند، قیمت گذاری خودرو وارد فاز تازه ای شد و بسیاری از شهروندان برای خرید خودرو دست نگه داشتند. بر اساس آخرین اعلام نمایندگان معترض مجلس به قیمت گذاری خودرو نتایج جلسات مشترک آنها با دولت و شورای رقابت برای بازنگری در قیمت خودرو تا ۲۰ مرداد مشخص خواهد شد.
همین خبر کافی است تا بسیاری از شهروندان در نوعی بلاتکلیفی برای خرید خودرو به سر ببرند و منتظر باشند تا اعتراض ها و جلسات نمایندگان مجلس قیمت های جدیدی را در بر داشته باشد. قیمت هایی که تحلیل گران بازار مختصاتی برای آن نمی توانند ترسیم کنند و سوالی مهم شکل گرفته است که در تازه ترین فصل سریال خبرساز خودرو قیمت آن تا چه اندازه می تواند کاهش پیدا کند.
با وجود اینکه بسیاری از شهروندان برای خرید خودرو دست نگه داشته اند اما همچنان بازار خودرو متقاضیانی نیز دارد که که دیگر از ادامه داستان های خودرو صرف نظر می کنند و به بازار مراجعه می کنند تا خودروی مورد نیاز خودرو را خریداری کنند. بر این اساس آخرین قیمت های برخی خودروهایی که تا روز پیش از عید فطر در بازار معامله شد به شرح زیر است:
۳۹۳۹