به گزارش ملت ایران به نقل از فارس، شهریار افندی زاده در گفت وگو با فارس درباره افزایش نرخ بلیت های اتوبوس بین شهری و کرایه حمل در کامیون ها به دلیل افزایش تورم در سال جاری، اظهار داشت: رانندگان حمل و نقل عمومی همکاری مطلوبی با دولت در اجرای فاز اول هدفمندی یارانه ها داشتند.

وی ادامه داد: نوروز امسال ناوگان عمومی بین شهری خدمات مطلوبی به مسافران ارائه داد که باید از همکاری انواع ناوگان مسافری برون شهری(اتوبوسی، مینی بوسی و سواری کرایه) در جابه جایی مسافران نوروزی قدردانی کنم.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: در ایام نوروز نرخ بلیت های اتوبوس حداکثر تا سقف ۲۰ درصد افزایش یافت، اما طبق وعده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای پس از پایان طرح نوروزی این نرخ کاهش یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اما به هر حال به دلیل شرایط اقتصادی موجود، تورم سالیانه، رشد قیمت قطعات فنی ناوگان و برخی مشکلات پیش روی انواع ناوگان برون شهری، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، جلساتی را با کانون ها و انجمن های شرکت های حمل و نقلی برگزار کرد که این جلسات کماکان ادامه دارد.

افندی زاده اظهار داشت: تورم بر نرخ انواع کالاها تأثیرگذار بوده است و قطعاً هزینه های شرکت های حمل و نقلی نیز افزایش یافته است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تأکید کرد: در راستای افزایش کیفیت خدمات شرکت ها و سهولت در تهیه لوازم یدکی و قطعات نظیر لاستیک و روغن، نرخ های کرایه باید واقعی تر شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: هم اکنون در این جلسات موضوع حداقل میزان افزایش نرخ بلیت ناوگان عمومی مسافری بین شهری بررسی می شود و مواردی مطرح است.

وی اظهار داشت: این جلسات کماکان در حال برگزاری است و به محض توافق در اصلاح قیمت ها، افزایش قیمتی که احتمالاً وجود خواهد داشت، اعلام رسمی خواهد شد.

افندی زاده با تأکید بر اینکه پس از اخذ مجوزهای لازم این میزان افزایش نرخ ها اعلام خواهد شد، گفت: قطعاً در اردیبهشت ماه نرخ های جدید اعلام رسمی می شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: موضوع رشد کرایه، مشمول نرخ های جابه جایی کالا در بخش کامیونی نیز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: تلاش می کنیم با همکاری انجمن ها و اصناف در بخش حمل و نقل عمومی بین شهری، کمترین افزایش در نرخ های حمل در بخش باری و مسافری اعمال شود تا هزینه های شرکت های مسافری و باری تأمین شود ضمن آنکه فشار چندانی بر صاحبان کالا و مسافران وارد نشود.