ملت ایران: این روزها بازار خرید و فروش املاک کلنگی هم در رکود به سر می برد اگرچه متقاضیان برای خرید این دسته از املاک در بازار حضور چشمگیری دارند، اما فروشنده ها به این اندازه راغب به فروش املاک شان نیستند.

برخی از بنگاهداران فعال اظهار می کنند که شرایط فعلی اقتصادی و تورم باعثشده تا طی این یک دو سال گذشته قیمت مسکن هفتگی یا حتی روزانه دچار نوسان شود.
یکی از مشاوران املاک در خیابان شهید محلاتی در این رابطه به «دنیای اقتصاد» گفت: اگر قیمت یک ملک کلنگی که سال ۹۰،۲۰۰ میلیون تومان بود و حال ارزش آن به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است، مالک براین عقیده نیست که سود کرده است؛ چراکه احساس می کند ارزش سرمایه اش با افت مواجه شده است زیرا اگر به همان قیمت واحدش را به فروش برساند باید همان مبلغ را بابت خرید واحد یا ملک دیگری هزینه کند و بودجه ای به عنوان سرمایه باقی نمی ماند.
یوسفی زاده معتقد است که اکنون پیدا کردن ملک کلنگی با قیمت منصفانه یا زیر قیمت منطقه کار دشواری است به همین خاطر اغلب سازنده ها کار خود را آسان کرده اند، به این دلیل که ملک کلنگی را به قیمت روز خریداری می کنند و از طرف دیگر واحدهای نوساز را در زمان تحویل به قیمت روز به خریدار عرضه می کنند.

دنیای اقتصاد