ملت ایران: نایب رئیس مجلس در نماز جمعه خوراسگان اصفهان با اشاره به نامگذاری سال ۹۲ به نام حماسه سیاسی خاطر نشان کرد: معادلات سیاسی امروز جهان در عرصه های کلیدی بدون حضور ایران به نتیجه نمی رسد که پشتوانه این قدرت حضور و مشارکت مردم در انتخابات و انتخاب درست است.
وی ادامه داد: هر چقدر حضور مردم در انتخابات معنادارتر باشد، اقتدار سیاسی مردم ایران نیز ارتقاء می یابد.
ابوترابی فرد یکی از ابزارهای مهم اقتدار سیاسی را قدرت آفرینی در معادلات سیاسی منطقه ای و قاره ای معرفی کرد که در صورت مشارکت گسترده ی مردم در انتخابات این امر نیز ارتقاء می یابد.
نایب رئیس مجلس در ادامه لازمه ارتقاء مقبولیت نظام در عرصه سیاسی و بین المللی را مشارکت بالاتر مردم عنوان کرد و گفت: در کشورهایی که خود را به دروغ نماد دمکراسی می دانند بالاترین سطح حضور ۳۰ تا ۴۰درصد است، اما در ایران همیشه مشارکت بالای ۵۰ درصد و حتی ۸۰ درصد را مشاهده کرده ایم.
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین انتخاب بهترین فرد را عاملی در جهت اقتدار نظام و تحقق آرمان های رهبری و گفتمان ایران اسلامی دانست.
وی همچنین بحثنظام سیاسی اسلام را مورد اشاره قرارداد و گفت: در نظام سیاسی اسلام شایسته ترین فرد برای مدیریت جامعه اسلامی کسی است که از همه و از هر نظر شایسته تر باشد. در دوران غیبت نیز ولی فقیه به عنوان بنیان نظام سیاسی اسلام مد نظر است.
ابوترابی فرد پس از حضور در نماز جمعه خوراسگان با شهردار اصفهان دیدار و گفتگو کرد.
دولت باید خردمند و معتقد به عقل جمعی باشد
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع معتمدان محلات و روستاهای اصفهان مشکلات آنان را شنید و به ارائه راهکارهایی برای حل آن پرداخت.
در جلسه ای که در مهدیه ی خراسگان برگزار شد، تعدادی از مردم و مقتدائین نماینده این شهر به بیان مشکلات مردم این منطقه در حوزه ی کشاورزی پرداختند.
ابوترابی فرد سپس در سخنانی کشاورزی را یکی از مهمترین منابع کشور با توجه به تمامی حوزه ها و ظرفیت های کشور توصیف کرد و گفت: مشکل کشاورزی ما منابع آبی است، اما اگر منابع موجود به درستی مدیریت شود می تواند نیازهای ما را برطرف کند. وی با تأکید بر، برداشته شدن قدم های بلند در این راستا گفت: باید کشت را متناسب با منابع آبی خود تعریف کنیم، و در این راستا علم باید به کمک کشاورزان بشتابد. باید اولویت اول کشور کشاورزی تعریف شود.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی سیاست های اعمال شده در حوزه ی کشاورزی اظهار داشت: اگر به این حوزه به درستی پرداخته می شد، امروز شاهد ۱۵هزار روستای خالی از سکنه و نسبت جمعیت شهری به روستایی ۷۰ به ۳۰ نبودیم.
وی ادامه داد: نقش دولت در این زمینه کلیدی است و اگر دولت، دولت خردمند و معتقد به عقل جمعی باشد و به رأی نمایندگان مجلس احترام قائل شود می توان برنامه های ۵ساله، بودجه و نقشه راه دولت را با مشارکت کامل دولت و مجلس تهیه و تصویب کرد.
در ادامه مراسم کتاب یادنامه شهدای خوراسگان به ابوترابی اهداء شد.
مرحله دوم هدفمندی درصورت تثبیت نرخ تورم قابل اجراست
سیدمحمد حسن ابوترابی فرد گفت: اگر در کشور امکان حضور پررنگ صالحان را فراهم آوریم، ایران به قله های قدرت در کوتاه ترین زمان ممکن دست می یابد.
نائب رئیس مجلس در خمینی شهر اصفهان با اشاره به قرار داشتن ولایت فقیه در هرم سیاسی جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد این دوره یکی از استثنایی ترین مقاطع تاریخ ایران و اسلام است که مرجع تقلید آن به عنوان شخصیت اول کشور حضور دارد و در این جایگاه با اقتدار عزت و توان و قدرت برآمده از حضور ملت، نقش و رسالت خود را ایفا کرده است.
وی اضافه کرد: باید در کشور از همه ظرفیت ها استفاده کرد تا افراد صالح در تمام عرصه ها حضور یابند.
نایب رئیس مجلس در جلسه پرسش و پاسخ به سؤالات مردم در پاسخ به سئوالی در مورد راه های توسعه اقتصادی گفت: بهترین راهکار برای تبدیل جمهوری اسلامی به قدرت اقتصادی اصلاح بودجه سالانه است که کلید آن در دست دولت است.
وی در مورد بحثسیاست خارجی نیز گفت: ما راهی جز افزایش قدرت در برابر زیاده خواهی های نظام سلطه نداریم و در این راه دستگاه دیپلماسی کشور باید این دو هدف مهم را پی گیری کند که شامل دفاع از گفتمان انقلاب اسلامی و افزایش سطح امنیت کشور در فرامرزها و تبدیل تحدید ها به فرصت هاست.
وی همچنین تأکید کرد دستگاه دیپلماسی باید تبدیل به بازوی رشد اقتصادی ایران شود.
ابوترابی فرد در پاسخ به سؤال دیگری در مورد رمز فتنه ۸۸ گفت: هوا و هوس و دنیا طلبی این ضایعه را خلق کرد.
نائب رئیس مجلس زمان مناسب برای کلید خوردن فاز دوم هدف مندی یارانه ها را زمانی اعلام کرد که شاخص های کلان اقتصاد کشور به ثبات رسیده و نرخ تورم تثبیت شده و سیر نزولی بیابد.
پس از این جلسه جمعی از آزادگان خمینی شهر نیز در دیدار با ابوترابی فرد به بیان مشکلات خود پرداختند.
نائب رئیس مجلس سپس در منزل شهیدان قدرت الله و نعمت الله قدیری در خمینی شهر حاضر شد و پس از قرائت فاتحه به روح این دو شهید با پدر و مادر آنان به گفتگو پرداخت.