در اینجا می خواهیم در مورد وضعیت بورس امروز تحقیق و بررسی کنیم که چرا اکثر مردم به بازار سرمایه رجوع کنند و وضعیت بورس امروز برایشان مهم است استقبال فراوانی از وضعیت بورس امروز و روزهای گذشته کرده اند. برخی از افراد که به این بازار رجوع کردند از آنجا که  اطلاعات کافی از وضعیت بورس امروز ندارند بسیار ریسک بالایی انجام دادند. از همین رو مدیریت ریسک بسیار پر اهمیت می شود پس ادامه گزارش را بخوانید تا وضعیت بورس امروز را مطلع باشید. 
 

واکنش بورس به برجام

بورس در اولین واکنش خود به برگزاری مذاکرات برجام رشد کرد. شاخص کل با بیش از ۱۰۰۰ واحد مثبت در کانال یک میلیون و ۳۶۹ هزار واحد قرار گرفت.

در حالی که روز گذشته شاخص کل بورس با ۱۳۱۴ واحد رشد به کار خود پایان داد، امروز در اولین واکنش به مذاکرات برجام نیز رشد داشت. شاخص کل با بیش از ۱۰۰۰ واحد مثبت در کانال یک میلیون و ۳۶۹ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص هم‌وزن در حالی ۰٫۱۷ درصد رشد داشت که دیروز با  ۰٫۰۴ درصد منفی به کار خود پایان داده بود. در حالی که تقریبا تمام لیدرهای بازار دیروز سبز بودند، در واکنش به مذاکرات این رشد ادامه دارد. امروز نمادهای شستا، برکت و خگستر بیشترین تاثیر مثبت و نماد کچاد بیشترین تاثیر منفی را تا این لحظه در شاخص کل ثبت کرد.

هنوز ساعت رسمی برگزاری جلسات مذاکرات برجام اعلام نشده ولی احتمال می‌رود بازار سهام تعادل خود را در ادامه نیز حفظ کند.

همچنین تا این لحظه پالایش، کمند و انرژی ۳ بیشترین ارزش معامله را داشتند. بیشترین حجم معامله نیز در سه نماد ابتدایی متعلق به گروه خودرویی است. خمهرح، خگستر و ختوقا بیشترین حجم معامله را دارند. ارزش معاملات در آغاز بازار امروز بیش از ۴ هزار میلیارد تومان است که نسبت به دیروز رشد دارد.

بازار سهام در انتظار مذاکرات وین است. امروز برای بازارهای مالی از جمله بورس روز سرنوشت‌سازی است. البته کارشناسان متفاوت نظرات مختلفی در مورد تاثیرات نتایج مذاکرات برجام بر بورس دارند.

رشد هزار واحدی شاخص بورس دیروز

شاخص کل بورس امروز با رشد هزار و ۳۱۶ واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۳۶۸ هزار واحد رسید.

نماگر بازار بورس تهران در روزی جاری با کاهش ۱۰ هزار و ۴۴۵ واحدی به سطح یک میلیون و ۳۹۴ هزار واحد رسید و شاخص کل هم وزن با کاهش هزار و ۵۷۰ واحدی در سطح ۳۸۳ هزار و ۴۷۰ قرار گرفت.
 
 
وضعیت بورس امروز

نمای کلی بازار بورس اوراق بهادار تهران

نماگر بازار بورس تهران در روزی جاری با کاهش ۱۰ هزار و ۴۴۵ واحدی به سطح یک میلیون و ۳۹۴ هزار واحد رسید و شاخص کل هم وزن با کاهش هزار و ۵۷۰ واحدی در سطح ۳۸۳ هزار و ۴۷۰ قرار گرفت.

شاخص کل بازار کاهش ۰.۷۴ درصدی و شاخص هم وزن کاهش ۰.۴۱ درصدی را تجربه کردند.