جدول مقایسه ایقیمت جدید و قدیم بنزین، گازوئیل و " سی. ان. جی " در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها منتشر شد.

با گذشت حدود سه ماه از آغاز چراغ خاموش فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها، دولت تدبیر و امید شب گذشته با اعلامقیمت رسمی بنزین، گازوئیل و سی. ان. جی پرونده اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها رسما بست.

در این بین هر چند رئیس جمهور، محمد شریعتمداری معاون اجرایی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و علی طیب نیا وزیر اقتصاد از شیب ملایم افزایش قیمت بنزین، گازوئیل و سی. ان. جی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها خبر داده بودند اما بهای هر لیتر بنزین نیمه یارانه ای حدود ۷۵ درصد و قیمت هر لیتر بنزین آزاد حدود ۴۵ درصد افزایش یافته است.

ریال با پمپ بنزین ها خداحافظی کرد

بیژن حاج محمدرضا رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور هفته جاری در گفتگو با مهر با اعلام اینکه در حال حاضر تمامی جایگاه های سوخت برای عرضه بنزین و گازوئیل با قیمت های جدید آماده هستند، گفته بود: اما یکی از مشکلات آن است که در صورتی که بنزین به بیش از ۹۹۹ تومان افزایش یابد امکان نمایش قیمت های جدید در تلمبه وجود ندارد.

با اعلام این مشکل جدید عرضه بنزین با قیمت های بیش از ۹۹۹ تومان در جایگاه های سوخت، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد: تغییر واحد ریال به تومان به عنوان راهکاری برای حل این موضوع پیش بینی شده است.

ذخیره کارت ها، بنزین را سه رقمی کرد

به گزارش مهر، همزمان با گران فروشی دولت برای تعیین قیمت های جدید بنزین و گازوئیل اما وعده قبلی مسئولان دولتی مبنی بر ادامه عرضه بنزین ذخیره سازی شده در کارت های سوخت با قیمت ۴۰۰ و ۵۰۰ تومانی محقق شده است.

بر این اساس آن دسته از خودروسوارانی که هنوز بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت ها ذخیره دارند می توانند تا اطلاع ثانوی از این ذخیره بنزین استفاده کنند.

به گزارش مهر، آمارهای رسمی منتشر شده توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران حاکی از آن است که با فروکش کردن مسافرت های نوروزی بیش از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون لیتر بنزین با قیمت ۴۰۰ تومان در کارت های سوخت ذخیره سازی شده است.

جدول درصد افزایش قیمت انواع فرآورده های نفتی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها

نام حامل انرژی

قیمت فاز اول هدفمندی یارانه ها(تومان)

قیمت فاز دوم هدفمندی یارانه ها(تومان)

درصد افزایش

بنزین معمولی یارانه ای

۴۰۰

۷۰۰

۷۵درصد

بنزین سوپر یارانه ای

۵۰۰

۸۰۰

۶۰درصد

بنزین معمولی آزاد

۷۰۰

۱۰۰۰

۴۳درصد

بنزین سوپر آزاد

۸۰۰

۱۱۰۰

۳۷درصد

بنزین برای مصارف دولتی

۷۰۰

۱۰۰۰

۴۳درصد

گازوییل سهمیه ای

۱۵۰

۲۵۰

۶۶درصد

گازوییل آزاد

۳۵۰

۵۰۰

۴۲درصد

سی. ان. جی

۳۱۰

۴۵۰

۴۵درصد

گاز مایع

۵۴۰

۶۵۰

۲۰درصد