به گزارش ملت ایران به نقل از فارس، سایت ۱۲۴ که توسط سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مدیریت می‌شود قیمت مصوب همه کالاها و خدماتی را که در این سازمان تعیین می‌شود بر روی این سایت اعلام می‌کند.

پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها برای ایجاد تعادل و همچنین مدیریت متمرکز بر روی قیمت‌ها این سایت با هدف جلوگیری از هرگونه تخلف در قیمت و گرانفروشی راه‌اندازی شده است و تنها سایت مرجع کشور برای قیمت کالا و خدمات است.

روز چهارشنبه ۱۸ بهمن‌ماه جاری سایت ۱۲۴ اقدام به اعلام قیمت‌های جدید خودرو کرد که بر اساس آن شاهد افزایش قیمت تا ۷۰ درصد در خودروها بودیم و همین عامل باعثشد تا بسیاری از مصرف‌کنندگان در تماس‌هایی که با خبرگزاری فارس، می‌گرفتند اعتراض‌های خود را به قیمت‌های مصوب سازمان حمایت اعلام کنند و همچنین تخلفاتی را که نمایندگی‌های شرکت‌های خودروسازی نیز داشته‌اند از جمله موارد اعتراضی مردم بوده است.

بنابراین گزارش از لحظه‌ای که این قیمت‌ها توسط سایت ۱۲۴ اعلام شد، تلاش خبرنگاران فارس برای صحبت با مسئولین سازمان حمایت به جایی نرسید و همچنان مسئولین این سازمان سیاست سکوت را انتخاب کردند اما در همان روز و در یک برنامه زنده خبری در تلویزیون یکی از مسئولان سازمان حمایت اعلام کرد قیمت‌های عنوان شده گمانه‌زنی رسانه‌ها است و هنوز در این خصوص تصمیم جدی گرفته نشده است.

شهرام میرآخورلو مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت نیز امروز در گفت و گو با یکی از خبرگزارها عنوان کرده است که «قیمت‌های تجاری تمام خودروها به زودی در سامانه اطلاع‌رسانی ۱۲۴ ثبت خواهد شد». حال این انکار مسئولان سازمان حمایت ناشی از ناهماهنگی است یا هر چیز دیگر، در شرایط سکوت مطلق مسئولان سازمان نمی‌توان دلیل آن را یافت.

برای مشاهد قیمت ها به وب سایت www. ۱۲۴. ir بروید تا در سایت رسمی سازمان حمایت قیمت های جدید خودرو را ملاحظه کنید.