رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران از ذخیره سازی ۳ هزار و ۵۰۰ تن پرتقال و ۲ هزار تن سیب برای عرضه در ایام پایانی سال خبر داد و گفت:قیمت سیبذخیره سازی شده ۳ هزار و ۳۰۰ تومان وپرتقالحدود هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود و در هفته پایانی اسفندماه کار توزیع صورت می گیرد.

یدالله صادقی در گفتگو با مهر با تشریح جزئیات قیمتی انواع میوه برای تامین مایحتاج مردم در ایام پایانی سال گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت سیب و پرتقال برای ایام پایانی سال ذخیره سازی شده و تلاش دولت عرضه میوه با کیفیت برای تامین مایحتاج شب عید است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه حدود قیمتی هر کیلوگرم سیب در طرح تنظیم بازار ۳ هزار و ۳۰۰ تومان و پرتقال هزار و ۵۰۰ تومان است، افزود: این نرخ ها بر اساس تفاهمات صورت گرفته با باغداران است و ممکن است درصد اندکی بابت نرخ حمل و نقل به این ارقام اضافه شود و شاید دولت با پرداخت یارانه بخشی از قیمت را پوشش دهد که هنوز این موضوع نهایی نشده است.

به گفته صادقی، ۳ هزار و ۵۰۰ تن پرتقال و ۲ هزار تن سیب برای ایام پایانی سال ذخیره سازی شده که در هفته پایانی اسفندماه در مراکز توزیع منتخب عرضه خواهد شد.

وی از آغاز برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در ۴ نقطه شهر تهران و چندین نقطه شمیران خبر داد و اظهار داشت: این نمایشگاهها از چهارشنبه ۷ اسفندماه در شهر تهران آغاز به کار خواهند کرد.

صادقی خاطرنشان کرد: کالاهای عرضه شده در این نمایشگاهها به طور متوسط از تخفیف ۱۰ تا ۲۵ درصدی برخوردار هستند و نظارت بر کیفیت آنها صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران افزود: پارک ارم، حکیمیه تهرانپارس، بوستان ولایت و فرهنگسرای خاوران در شهر تهران و مناطق نیاوران و ولنجک در شمیرانات شاهد برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا به مناسبت ایام پایانی سال هستند.