نزدیک شدن به ایام پایانی سال و تکاپو برای برگزاری هرچه بهتر ایام عید،بازار میوهرا دستخوش تغییرات قیمتی و همچنین تغییر حجم عرضه و تقاضا کرده است.
این کاهش حجم خرید از سوی مصرف کنندگان به گفته ی فروشندگان میوه و سبزی به دلیل نزدیکی به شب عید است و خانواده ها با کاهش خرید میوه به دنبال صرفه جویی و پس انداز سرمایه ی خود هستند تا بتوانند دیگر نیازهایایام عیدمانند خرید لباس نو و تنقلات و آجیل را فراهم کنند.
بر این اساس حجم تقاضای میوه نسبت به چند روز گذشته کاهش یافته است. از سوی دیگر قیمت بادمجان، هویج و کلم افزایش یافته است.
در حال حاضر در سطح شهر هر کیلو بادمجان ۳۷۰۰ تومان، هویج ۱۵۰۰ تومان و کلم بروکلی ۶۵۰۰ تومان به فروش می رسد که قیمت خرید این محصولات از میادین به گفته فروشنده ها و طبق فاکتور خرید به ترتیب کیلویی ۳۵۰۰ تومان، ۱۱۰۰ تومان و ۵۳۰۰ تومان است.
حجم مصرف لیموشیرین که بنا به قرار داشتن در فصل سرما و افزایش بیماری ها رشد داشته است، کیلویی ۲۰۰۰ تومان به فروش می رسد و کیلویی ۱۵۰۰ تومان از میدان میوه و تره بار خریداری می شود. میوه های پرمصرف و همیشگی منازل هم چون موز، پرتقال و خیار آنچنان تفاوت قیمتی در چند روز گذشته نداشته اند و موز کیلویی ۴۰۰۰ تومان، پرتقال کیلویی ۲۵۰۰ تومان و خیار کیلویی ۳۰۰۰ تومان در سطح شهر به فروش می رسد. این در حالی است که قیمت خرید موز از میدان کیلویی ۳۵۰۰ تومان، پرتقال کیلویی ۱۷۰۰ تومان و خیار کیلویی ۲۵۰۰ تومان است.
گوجه فرنگی و سیب زمینی که جزو جدایی ناپذیر سفره های غذای ایرانی است نیز در سطح شهر کیلویی ۲۵۰۰ و ۲۸۰۰ تومان به فروش می رسد.