در ابتدای معاملات امروزبازار بورس، با توجه به اختلال ایجاد شده در هسته معاملات، زمان دوره سفارش گیری و بازگشایی معاملات با تأخیر آغاز شد و پس از بازگشایی معاملاتبورس تهرانو اتمام زمان آن، رأس ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه جلسه معاملاتی بازارهای فرابورس نیز آغاز شد.
بر اساس این گزارش، در ابتدای معاملات امروز با حمایت بسیاری از حقوقی های بازار شاخص روند مثبتی در پیش گرفت و در پایان نیز با ثبت ۶۴۱ واحد افزایش به ۸۲۶۷۰ واحد رسید.
در معاملات امروز پس از بازگشایی مهندسی نصیر ماشین بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت افزایش ۳۰ درصدی قیمت و به دنبال آن خدمات انفورماتیک، کاشی و سرامیک حافظ، چرخش گر، ییرکاپارک صنعت، بانک سینا و بانک سرمایه گذاری سپه بیشترین افزایش قیمت(با محدودیت دامنه نوسان ۵ درصدی) داشتند اما در مقابل سایپا آذین، بهنوش ایران، کمک فنر ایندامین، صنایع شیمیایی سینا، سرمایه گذاری ساختمان، فرآورده های نسوز پارس و کارخانجات قند قزوین بیشترین کاهش قیمت را داشتند.
نکته جالب توجه در معاملات امروز تأثیر ۱۸۹ واحدی هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ۱۱۸ واحدی گسترش نفت و گاز پارسیان بود، به دنبال همین امر مخابرات ایران هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، بانک پاسارگاد، سرمایه گذاری غدیر، بانک پارسیان، بانک ملت، بانک تجارت و ملی صنایع مس ایران تأثیر مثبت بر شاخص گذاشتند.
تنها هلدینگ های بزرگ و صنایع اثرگذار موجب رشد شاخص بورس شدند، اما مابقی صنایع و کلیت بازار با روند منفی پیگیری شد.
در فرابورس که معاملات به دلیل اختلال در هسته معاملاتی ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه آغاز شد شخص در پایان بدون تغییر خاصی، در عدد ۸۰۲ واحد تثبیت شد که در این بازار بیشترین تأثیر مثبت را پتروشیمی جم و پتروشیمی زاگرس و بیشترین تأثیر منفی را نیز پتروشیمی مارون و تأمین مواد اولیه فولاد صبانور داشتند.
در این بازار همچنان امتیاز تسهیلات خرید مسکن با افزایش قیمت همراه معامله شدند و به طور میانگین هر ورقه افزایش ۵ درصدی داشت.