هنوز چند روز از خبر خوشحال کننده آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر نگذشته بود که با اعلام گران شدن قیمت مسکن مهر لبخند متقاضیانش را تحت تاثیر قرار داد.

این درحالی بود که معاون وزیر راه و شهرسازی بارها افزایش قیمت مسکن مهر را منتفی اعلام کرده بود همچنین در هفته گذشته محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی از برخورد با انبوه سازانی که نسبت بهافزایش قیمت مسکن مهرکرده بودند خبرداد و گفت: تا اطلاع ثانوی قیمت مسکن مهر افزایش نمی یابد.

و همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به آخرین نامه انبوه‌سازان مبنی بر افزایش قیمت ساخت واحد‌های مسکن مهر با صراحت گفت: قرار‌داد مسکن مهر هم‌چون قرار‌داد‌های دیگر است و تغییری در متن قرارداده نمی شود.

وی انبوه‌سازان را افرادی آگاه دانست که در زمان اوج گرانی‌ها ی سال ۹۱ این قرار‌داد‌ها را منعقد کردند و می‌دانستند که قیمت‌ها به چه صورت است و امکان افزایش تورم در قرار‌دادهای امضاء شده وجود دارد.

در این بین مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید از قرار دادهایی سخن گفته که سر به‌ سر بوده و حاشیه‌ سود پیمانکاران در آن کم بوده است همچنین از نبود تصمیم گیری و تشویق پیمانکاران متعهد نیز سخن گفت.

باوجود نبود توافق بر سر افزایش قیمت روز گذشته خبری مبنی بر افزایش قیمت مسکن مهر از سوی " صومعلو معاون وزیر راه وشهرسازی " منتشر شد.

ابوالفضل صومعلو معاون وزیر راه وشهرسازی از امضای نامه ی افزایش قیمت هر مترمربع کمتر از ۱۰۰ هزار تومان در مسکن مهر به منظور جبران افزایش هزینه های سازندگان سخن گفته است.

وی گفت: با استناد به بخشنامه ای که معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور برای پیمان نامه های فاقد پیمان این را ابلاغ صورت گرفته است.

اعتقاد صومعلو در خصوص پرداخت این آورده بر این است که با آزاد سازی نقل و انتقال پروژه های مسکن مهر خریدار از توان مالی لازم برخوردار است و بنابراین مابه التفاوت عدم تامین فروشنده را خریدار پرداخت می کند تا واحدها تکمیل شود.

**افزایش تهسیلات مسکن مهر منتفی شد

بر همین اساس با پیگیری های صورت گرفته نادر قاسمی مدیر طرح و برنامه بانک مسکن نیز بر عدم افزایش تسهیلات مهر تایید زد و گفت: افزایش تسهیلات مسکن مهر مصوبه سال گذشته بوده و افزایش ۵ میلیون تومانی این تسهیلات در حال حاضر در دستور کار ما نیست.

قاسمی معتقد است که طرح مسکن مهر طرح بسیار پر‌فشاری است و در صورت افزایش تسهیلات، نرخ تورم نیز افزایش چند برابری می‌یابد.