روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:

قدرت خرید متقاضیان در بازار مسکن جنوبی‌ترین منطقه تهران به ارقامی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان رسیده است، این دسته از خریداران در محله‌های مرکزی منطقه ۲۰ توانایی خرید واحد مورد نظرشان را ندارند، بلکه برای خرید چاره‌ای به جز مراجعه به حومه این منطقه را ندارند.

برخی از بنگاهداران فعال در شهرستان ورامین قرچک واقع در حریم منطقه ۲۰ تهران درباره وضعیت کنونی معاملات بازار مسکن گفتند: قیمت‌های پیشنهادی واحدهای مسکونی در این محله مدام در حال نوسان است و نرخ‌های اعلام شده به بازار مسکن در مقایسه با ابتدای سال حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.

یکی از مشاوران املاک تاکید کرد: افسار گسیختگی قیمت واحدهای فروشی باعثشده تا اکثر متقاضیان در بازار مسکن به مسکن مهر روی بیاورند یا اینکه همچنان مستاجر باقی بمانند.

سلطانی در رابطه با میزان قدرت خرید خریداران در بازار مسکن شهرستان ورامین خاطر نشان کرد: در حال حاضر اکثر خریداران حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان بودجه برای خرید دارند.

وی قیمت هر متر مربع آپارتمان نوساز در قرچک را بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و همچنین ۷۵۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان را قیمت هر متر آپارتمان ۷ سال ساخت عنوان کرد.

این مشاور املاک اظهار کرد: خریدارانی که با ۳۰ میلیون تومان در محله‌های ضعیف حاشیه منطقه ۲۰ تهران قصد خرید واحد نوساز را دارند، صاحبخانه واحدی حداقل ۳۳ متری یا بهتر است گفته شود سوئیت، می‌شوند.

سلطانی خاطر نشان کرد: در صورتی متقاضیان با ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان بودجه می‌توانند صاحب واحدی ۴۰ تا ۵۰ متری شوند که عمر بنای واحد بیش از ۱۵ سال است.

از سوی دیگر به نقل از فعالان بازار مسکن شهرری، این روزها بازار مسکن در این محله به اصطلاح «هرکی هرکی» شده است، زیرا قیمت هایی در بازار از سوی فروشنده‌ها پیشنهاد می‌شود که مشاوران املاک دیگر زحمت چانه زنی با مالک را به خود نمی‌دهند، زیرا به اندازه ای قیمت‌ها نجومی و کاذب است که دلالان مسکن می‌دانند بحثکردن با فروشنده‌ها کاری بیهوده است.

وی درباره این موضوع گفت: قیمت برخی از فایل‌های فروش متری یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیشنهاد می‌شود در حالی که قیمت ارزنده هر متر مربع واحدهای مسکونی نوساز بین یک میلیون و ۴۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

شریفی در رابطه با توان مالی خریداران در شهرری تاکید کرد: در حال حاضر خریداران توانایی خرید واحدهایی با قیمت ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان را دارند که با این مبلغ می‌توانند واحدهایی به متراژ ۵۰ متر مربع بطور حدودی ۱۱ سال ساخت واقع در طبقه چهارم بدون امکانات را خریداری کنند.