به گزارش ملت ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه‌ای به مدیران عامل بانک‌های دولتی ساعت کار بانک‌ها در ماه مبارک رمضان را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: به موجب تصمیم هیات دولت جهت بهره مندی‌ مطلوب کارکنان از فضایل و معنویات ماه مبارک رمضان و به وجود آمدن فرصت مناسب برای خودسازی و بهره‌مندی از برکات فراوان این ماه شریف و نورانی، نسبت به تغییر ساعات کاری ادارات وبانک ها اقدام کنند.

بر همین اساس، ساعات کاری بانک های دولتی در طول ماه مبارک رمضان به شرح زیر اعلام می‌‌شود:

۱ ادارات و واحدهای ستادی بانک‌ها در کلیه استان ها به استثنای تهران استثنای، فعالیت اداری را صبح‌ها با یک ساعت تاخیر شروع و بعد از ظهر نیز یک و نیم ساعت زودتر خاتمه دهند.

۲ ادارات و واحدهای ستادی بانک‌های دولتی دراستان تهران، فعالیت اداری خود را ساعت ۹ صبح شروع و ساعت ۱۴:۳۰خاتمه دهند.

۳ ‌ کلیه شعب و واحدهای اجرایی بانک های دولتی در تهران و سایر استان‌ها، نیم ساعت زودتر از ادارات و واحدهای ستادی شروع به کار کنند.

۴ ساعات کار کلیه شعب و واحد های تابعه بانک های دولتی در روز های نوزدهم(۱۹) و بیست و سوم(۲۳) ماه مبارک رمضان با یک ساعت تاخیر نسبت به سایرروزهای ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.

۵ لازم است هر گونه فعالیت فوق برنامه قبل یا بعد از پایان ساعت کار انجام گیرد.

۶ برنامه ریزی ایاب و ذهاب کارکنان به گونه ای تنظیم شود که راس ساعت مقرر در محل کار حضور داشته باشند و در پایان ساعت معین محل کار خود را ترک کنند.