به گزارش ملت ایران به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی اکونومیک تایمز، کیو ژیائو هوا تاکید کرد رشد اقتصادی چین در سه ماه سوم امسال به ثبات خواهد رسید و رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۲ میلادی به طور کلی به بیش از ۸ درصد خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، وی افزود پکن باید برای حمایت از رشد و رونق اقتصادی سیاستهای پولی و مالی انبساطی بیشتری را اجرا کند و برای جلوگیری از کاهش رشد اقتصادی نرخ ذخیره قانونی بانکها را نیز طی ماههای آینده کاهش دهد.

بر این اساس بانک مرکزی چین مجبور شد برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ میلادی نرخ بهره بانکی را کاهش دهد. رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست ۲۰۱۲ میلادی به کمتر از ۸.۱ درصد رسیده است که این رقم پایین ترین رکورد در سه سال اخیر به شمار می رود. بر این اساس، دولت چین پیش بینی کرده است رشد اقتصادی این کشور امسال به کمتر از ۷.۵ درصد خواهد رسید.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد رشد اقتصادی چین در سه ماه سوم ۲۰۱۲ به ثبات لازم برسد و رشد اقتصادی در سه ماه پایانی امسال به طور چشمگیری افزایش یابد.

تازه ترین نظرسنجی رویترز نیز نشان می دهد رشد اقتصادی چین در سه ماه دوم امسال به بیش از ۷.۹ درصد خواهد رسید و این رقم در سال ۲۰۱۲ میلادی به ۸.۲ درصد خواهد رسید که این پایین ترین رقم از سال ۱۹۹۹ میلادی به شمار می رود.