ناصر سودانی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین قیمت بنزین همزمان با اجرای فاز دوم هدفمند سازی یارانه ها گفت: ‌بنزین یک کالای استراتژیک بوده و در گذشته با قیمت واقعی عرضه نمی شد ولی همراه با اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها درخط مدیریت قرارگرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد: چناچنه قیمت بنزین به صورت ناگهانی افزایش یابد قطعا با تورم و فشار به قشرهای آسیب پذیر جامعه همراه خواهد بود از این جهت باید با درنظرگرفتن شرایط اقتصادی کشور چاره اندیشی کرده و از افزایش ناگهانی آن جلوگیری کرد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی با بیان اینکه دو نرخی کردن بنزین بهترین روش جهت متعادل نگه‌داشتن قیمت این کالاست، اظهار داشت: براساس این طرح برای اقشاری که در دهک های پایین قرار دارند نرخی جدا در نظر گرفته شده و برای افراد پردرآمد نیز بنزین با قیمت آزاد ولی نه زیاد گران عرضه می شود.

سودانی نرخ ۵۰۰ تومان برای بنزین دولتی و ۹۰۰ تومانی برای بنزین آزاد را مناسب ترین قیمت دانست و گفت: هر چند دولت مکلف است قیمت بنزین را تا سقف فوق افزایش دهد اما براساس ظرفیت موجود افزایش بیش از هزار تومانی به صلاح نبوده و نتیجه نخواهد داشت.

باشگاه خبرنگاران