از ابتدای امسال ۱۲۱ میلیارد و ۳۷۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۶۵۷ هزار و ۲۵۴ میلیارد ریال دادوستد شد. در این مدت، تعداد سه میلیون و ۵۳۲ هزار و ۲۴۶ سرمایه گذار، در ۱۰ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۸۴۷ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده اند. در هفته منتهی به ۶ آذرماه، شش میلیارد و ۱۳۲ میلیون سهم به ارزش ۲۶ هزار و ۸۲۳ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد. به این ترتیب، حجم و ارزش معاملات در قیاس با هفته پیش به ترتیب ۴۲.۱ و ۳۷.۶ درصد رشد داشت.

همچنین در هفته منتهی به ۶ آذر امسال، ۲۱۰ هزار و ۲۲۸ خریدار در ۶۴۳ هزار و ۲۷۷ دفعه به داد و ستد پرداختند، این در حالی است که در هفته یاد شده تمامی معاملات به صورت خرد و بلوک جابه جا شده است.

بر این اساس، دفعات معاملات در قیاس با هفته قبل ۲۸.۵ درصد افزایش داشته است. در عین حال، تعداد خریداران هم رشدی ۲۹.۵ درصدی را تجربه کرد. طی ۱۶۷ روز کاری سال جاری، بورس اوراق بهادار بازدهی ۱۱۵.۹ درصدی را نصیب فعالان این بازار کرد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار در هفته ای که گذشت با رشد ۴.۷۳ درصدی به ۸۲ هزار و ۱۲۹ واحد رسید. بر این اساس، شاخص کل از ابتدای سال تا پایان این هفته، ۴۴ هزار و ۸۹ واحد رشد کرد تا بازدهی ۱۱۵.۹ درصدی را نصیب سرمایه گذاران کند.

از سویی، شاخص قیمت و سود نقدی هم عدد ۳۳۴ هزار و ۱۴۹ واحد را برای خود ثبت کرد. شاخص شناور آزاد نیز به عدد ۹۴ هزار و ۶۷۸ واحد رسید که نسبت به هفته پیش ۵.۹۶ درصد رشد داشت.

در عین حال شاخص صنعت در آخر هفته، بر روی عدد ۶۸ هزار و ۹۱۷ واحد ایستاد که در قیاس با مدت مشابه قبل، ۳.۵۸ درصد رشد را نشان می داد. شاخص بازار اول هم در هفته گذشته با ۶.۸۱ درصد و شاخص بازار دوم با ۰.۵۲ درصد افزایش همراه شد.

در هفته منتهی به ۶ آذر، ۲۸۴ هزار و ۹۷ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۲۸۴ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد. این در حالی است که از ابتدای سال ۵ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۴۹۴ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۵ هزار و ۷۵۸ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شده است.