ارزش بازار نیز با توجه به روند صعودی شاخص و ورود نقدینگی تازه از ۴۰۰ تریلیون تومان فراتر رفته است.
به گزارش فارس، شب گذشته حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهوری با اشاره به توافقات با کشورهای خارجی بر افزایش سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی، تأکید کرده بود، این دلایل موجب ایجاد صف سنگین در بازار بورس شده، چرا که در بخش اقتصادی تحرکات مثبتی دیده می شود.
روحانی تأکید کرده بود تلاش ما این است فضای کسب و کار را پیش از بیش بهبود بخشیم و بخش خصوصی و دولتی همگی فعال شده و شاهد یک تحول بسیار بزرگ در کشور باشیم.
بنابر این گزارش در معاملات امروز مخابرات ایران، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، بانک تجارت، گسترش نفت و گاز پارسیان، ایران خودرو، کشتیرانی، توسعه، معادن و فلزات و بانک ملت بیشترین تأثیر مثبت را در شاخص کل بورس گذاشتند.
در بازار فرابورس، شاخص افزایش ۴ واحدی را تجربه کرده و به ۸۶۵ واحد رسید؛ ارزش بازار اول و دوم با روند مثبت برخی نمادها از ۷۲ هزار میلیارد تومان فراتر رفت.
در این بازار پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و ذوب آهن اصفهان بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل پالایش نفت شیراز، پالایش نفت لاوان بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص گذاشته است.