ملت ایران: آمریکا در حالی که به دلیل تعطیلی دولت و همچنین رو به پایان بودن مهلت تعیین تکلیف بدهی های آن گرفتار چالش جدی شده، امروز سه شنبه ۱۰۰ دلاری های جدید را رونمایی کرده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: دولت آمریکا امروز سه شنبه از ۱۰۰ دلاری های جدید که در رنگ و شکل ظاهری آنها تغییراتی ایجاد شده رونمایی کرد.

در یک طرف این ۱۰۰ دلاری ها تصویر " بنیامین فرانکلین " از چهره های تاثیر گذار در دوران جنگ های داخلی آمریکا و در طرف دیگر آن تصویر ساختمان استقلال فیلادلفیا نقش بسته است.

این برای اولین بار از سال ۱۹۹۶ است که دولت آمریکا اقدام به تغییر شکل اسکناس های ۱۰۰ دلاری می کند.

دولت آمریکا در حالی دست به این اقدام زده که امروز وارد هشتمین روز از تعطیلی دولت شده است. تعطیلی اجباری که به موجب تصویب نشدن بودجه جدید در کنگره آمریکا، گریبان دولت فدرال را گرفته است.

علاوه بر این موضوع، باید تا تاریخ ۱۷ اکتبر تکلیف سقف بدهی های دولت نیز مشخص شود و اگر کنگره در این رابطه نیز به توافق نرسد، مشکلات دولت آمریکا دوچندان می شود.

البته دولت آمریکا در سال ۲۰۱۱ میلادی نیز با این بحران(بحران بدهی) روبرو بود که در آن سال در ساعات پایانی مهلت مقرر نمایندگان کنگره با افزایش سقف بدهی های دولت موافقت کرده و بدین ترتیب کاخ سفید را از یک بحران واقعی نجات دادند.

اما اکنون وضعیت متفاوت است، زیرا بحران بدهی های این بار در حالی اوباما را در تنگنا قرار داده که به توافق نرسیدن جمهوریخواهان و دموکرات ها در مورد بودجهT سبب تعطیلی دولت فدرال شده است.