به گزارش ملت ایران به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، در نامه مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران خطاب به گمرکات کشور آمده است که مطابق صورتجلسه ۲ مردادماه ۹۲ کمیته ضوابط فنی واردات خودرو با توجه به متن اصلاحی ماده۱۱ مصوبه ضوابط فنی واردات خودرو مصوبه ۱۵ اسفندماه ۹۰، کلیه خودروهای زیر ۲۵۰۰ سی سی که از ابتدای سال ۹۱ مجوز کمیته ضوابط فنی را اخذ کرده اند دارای یکسال اعتبار ثبت سفارش از تاریخ اعلام هستند.

در همین زمینه روز گذشته یک مقام آگاه در سازمان توسعه تجارت ایران به خبرنگار «دنیای اقتصاد» گفت که با توجه به این بخشنامه کلیه مجوزهای چهارگانه شامل نمایندگی خدمات پس از فروش معتبر که دارای گواهی ثبت فعالیت از مرکز اصناف ایران باشد، گواهی استاندارد، گواهی محیط زیست و گواهی بهینه سازی مصرف سوخت هیچ تغییری نکرده است و تا پایان سال ۹۲ بر اساس ضوابط قبلی خواهد بود.

بنابراین کمیته فنی خودرو برای سال ۹۲ ضابطه جدیدی در نظر نگرفته است و واردکنندگان می توانند با استناد به ضوابط فنی سال گذشته اقدام به ثبت سفارش کنند. هم اکنون اعتبار ثبت سفارش کالا شش ماهه تعیین شده این در حالی است که پیش از این اعتبار ثبت سفارش کالاهای وارداتی سه ماهه تعیین شده بود.