معاون ارزی بانک مرکزی با تأکید بر برنامه این بانک برای تک نرخی کردن ارز گفت: باید توجه داشت که کاهش نرخ ارز خیلی به نفع کشور نخواهد بود.

غلامعلی کامیاب در جمع خبرنگاران با تأکید براینکه نرخ ارز را بازار تعیین می کند، اظهار داشت: کاهش نرخ دلار طی روزهای اخیر عمدتاً بخاطر انتظاراتی بوده که در مردم ایجاد شده است.

وی ضمن اشاره به اینکه نرخ ارز را باید عرضه و تقاضا در بازار تعیین کند، تصریح کرد: در حال حاضر که نرخ دلار در بازار آزاد به ۲۹۰۰ تومان رسیده در حقیقت می توان گفت که این نرخ واقعی شده و ۲۹۰۰ تومان نرخ بازار است.

معاون ارزی بانک مرکزی درباره ادامه نوسانات نرخ دلار و روند کاهشی ارز در بازار افزود: باید دید چه تحولاتی در بازار ایجاد می شود اما باید توجه داشت که کاهش نرخ ارز خیلی به نفع کشور نخواهد بود.

کامیاب با تأکید براینکه نوسانات شدید نرخ ارز مانع از تصمیم گیری درست اقتصادی مردم و فعالان اقتصادی می شود، گفت: کاهش نرخ دلار هم جزو نوسانات شدید تلقی می شود؛ مردم در ثبات اقتصادی امکان تصمیم گیری درست را دارند و این نوسانات شدید مانع از تصمیم گیری درست می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه قطعاً بانک مرکزی دنبال تک نرخی کردن ارز در بازار است، خاطر نشان کرد: معنای تک نرخی کردن ارز این نیست که قطعاً نرخ دلار در بازار کاهش پیدا کند.