به گزارش ملت ایران به نقل از پرشین خودرو، کیاموتورز ایالت جورجیای آمریکا گذشتن از عدد یک میلیون تولید خودرو را جشن گرفت.
در این جشن خودرویی که عنوان یک میلیونیم را با خود یدک می کشد تزئین شد و در جشن شرکت داشت اما قرار نیست به موزه برود بلکه یک راست به نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش خواهد رفت هر چند که نقطه عطفی برای شرکت خودروسازی کیای کره جنوبی به حساب می آید.
البته این نکته هم قابل ذکر است که کارخانه خودروسازی کیا در وست پوینت جورجیا علاوه بر محصولات کیا سانتافه هیوندایی را هم تولید می کند و شمارش آن را هم به حساب آورده و باید گفت رقم تولیدات کارخانه کیا در وست پوینت از عدد یک میلیون گذشت هرچند که یکی از محصولات هیوندایی هم در بین محصولات کیا در این کارخانه تولید می شود.
کیا در این کارخانه نزدیک به یک میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده و نزدیک به ۳۰۰۰ نفر از بومیان این منطقه را به طول مستقیم صاحب شغل کرده که بر مشاغل غیرمستقیم در این صنعت هم تأثیر داشته است.
زمانی وست پوینت به دلیل صنایع نساجی اش معروف بود اما به تدریج این صنعت از شهر وست پوینت به مناطق دیگر آمریکا کوچ کرده است.
اولین خودرو در این کارخانه در سال ۲۰۰۹ تولید شد و به بیان دیگر از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ یک میلیون دستگاه خودرو در این کارخانه تولید شده است.
در سال ۲۰۱۲ هم ۱۰۰ میلیون دلار برای گسترش فعالیت های آن سرمایه گذاری شده است. در حال حاضر این کارخانه اوپتمای سایز متوسط تولید می کند که بخشی از قطعات آن با خودروی سوناتای هیوندایی مشترک است. در حال حاضر اپتیمای کیا پرفروش ترین خودروی این خودروساز در آمریکا است.
ظرفیت کارخانه کیا در وست پوینت۳۶۰ هزار دستگاه در سال است. این در حالی است که ظرفیت کارخانه های خودروسازی در آمریکا به طور متوسط ۲۴۰ هزار دستگاه است.