به گزارش ملت ایران به نقل از خبرگزاری فارس، در حالیکه پیش از این قائم مقام شرکت توزیع برق تهران گفته بود، تعمیر و بهسازی شبکه جزء وظایف ماست، اخیرا برخی مشترکین برق مناطق در تماس با خبرگزاری فارس از نحوه نوسازی شبکه برق و تعویض و اصلاح شبکه شکایت کرده و می گویند که برای تعویض تیر چراغ برق، نوسازی شبکه و تعویض کابل های فرسوده از مشترکین هزینه دریافت می شود.

محمد یکی از اهالی محله نعمت آباد با اشاره به اینکه اخیرا برای انشعاب جدید به اداره برق بهمن مراجعه کردم و متوجه شدم که برای هزینه نوسازی شبکه که بیش از ۱۵ میلیون تومان برآورد شده است، باید بپردازم.

وی می گوید: اداره برق اعلام کرده در صورت دریافت انشعاب جدید باید هزینه های مربوط به نوسازی شبکه را نیز بپردازید و این یک قانون است.

پیش از این قائم مقام مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران گفته بود: هزینه جابجایی تیرهای برقی که مقابل در ورودی یا پارکینگ ساختمان قرار دارد، بر عهده مشترک است؛ تعمیر و بهسازی شبکه جزء وظایف شرکت توزیع برق است و باید این تعمیرات و اطلاعات انجام شود چرا که اگر این مورد نباشد نمی توان شبکه را اداره کرد.

وی تصریح کرده بود: بهسازی، تعمیر و نگهداری در سیستم توزیع برق بر عهده شرکت توزیع برق است و کمبود اعتبارات به ما اجازه اصلاح و تعویض تیرهای چوبی برق در تمام موارد را نمی دهد.

بر اساس این گزارش، پیش از این اهالی این منطقه، از کمبود روشنایی و خطر آفرین بودن تیرهای چوبی در این محله ابراز نگرانی کرده بودند.

دریافت مبلغ از مشترکین برق شاید نمونه ای از بی اطلاعی مسئولان وزارت نیرو و شرکت توانیر از زیر مجموعه های خود باشد و این موضوع نشان می دهد که اداره برق مناطق به حال خود رها شده اند و ظاهرا این مشکلات محله ها جزء اولویت ها نیست.