اگزما،خشکی پوستو بروز بثورات جلدی مانند کهیر از جمله مشکلات شایع پوستی هستند که حتی ممکن است در تمام طول عمر با فرد همراه باشند مگر آن که دلیل اصلی آن شناخته شده و با روش های مناسب درمانی و تحت نظر پزشک متخصص تحت معالجه قرار گیرند.
التهاب و تغییرات هورمونی که ناشی از رژیم های غذایی نامناسب هستند می توانند موجب بروز برخی از این واکنش ها و حساسیت های پوستی شوند. بررسی ها نشان می هد که مصرف خشکبار، غذاهای سرخ شده و چیپس احتمال بروز آکنه را افزایش می دهد. همچنین خوردن موادغذایی حاوی قند زیاد و هورمون های افزوده نظیر لبنیات چرب موجب بسته شدن منفذهای پوست می شود در صورتی که لبنیات کم چرب یا بدون چربی تاثیر متفاوت دارند. همچنین مصرف نمک سفید آشپزخانه باعثمی شود که بافت پوست متورم شده و پوست پف کرده و بیمار به نظر آید.
در بسیاری از افرادی که به انواع بیماری های پوستی مبتلا هستند تغییر در رژیم غذایی می تواند در رفع این ناراحتی ها، پیشگیری و یا کاهش احتمال عود کردن بیماری موثر باشد. هرچند یک نوع رژیم غذایی خاص برای سلامت پوست وجود ندارد و پیدا کردن مناسب ترین رژیم غذایی برای هر فرد که متناسب با ویژگی های پوستی وی باشد می تواند مدتی طول بکشد. نمک یددار نیز آکنه را تشدید می کند.
علاوه بر این برخی از حساسیت های غذایی در آزمایش خون یا پوست مشخص نمی شوند به همین دلیل بهتر است از مصرف آن ها برای مدتی مثلا سه تا شش هفته خودداری گردد تا تاثیر آن روی پوست آشکار شود.
از سوی دیگر افزودن ویتامین های مناسب به رژیم غذایی در جلوگیری از بروز عارضه های پوستی مفید است. به طور مثال در مبتلایان به آکنه سطح عنصر «روی» و ویتامین A و E در مقایسه با افراد دیگر پایین تر است.
به گفته پزشکان وجود التهاب های داخلی بدن در بروز بیماری های پوستی همچون اگزما و کهیر نقش دارد. به همین منظور عدم مصرف موادغذایی فرآوری شده و روی آوردن به رژیم غذایی ضدالتهاب، تاثیر آشکاری بر سلامت پوست و بهبود وضعیت ظاهری آن دارد.
به نقل از فاکس نیوز، مصرف موادغذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها نیز به سلامت پوست کمک می کند. مولکول های رادیکال آزاد که منجر به بروز التهاب در بدن می شوند می توانند لایه خارجی پوست را تحریک کنند اما مصرف رژیم غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها با پیری زودرس مقابله می کند و آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد را کاهش می دهد.