ملت ایران: احتمالا تا به حال نام خودروهای " میباخ " یا " میبک " را شنیده اید. این خودروها از جمله لوکس ترین و با امکانات ترین خودروهایی هستند که می توان خریداری کرد.

در سال ۲۰۱۰ مسابقه ای برای طراحی یک خودرو الکتریکی سبک و با طراحی جالب والبته با وزنی کمتر از ۴۵۰ کیلوگرم برگزار شد که طی آن یک طرح به نام میباخ " DRS " توانست همه را شگفت زده کند.

این خودرو که به عنوان " ریکشو الکتریکی " نیز شناخته می شود طرحی بسیار عجیب با دوچرخ بسیار بزرگ دارد که البته از آن به عنوان لوکس ترین خودرو آینده نیز یاد میشود.

این خودرو با موتور الکتریکی کار می کند و توانایی حمل ۴ مسافر را در فضایی آرام و لوکس دارد. طرح اصلی این خودرو از " ریکشو " های انسانی که بیشتر در هند و کشورهای آسیای شرقی دیده می شود گرفته شده است. " ریکشو " وسیله های نقلیه ای گاری مانندی است که معمولا توسط انسان ها کشیده می شود.

بدنه این خودرو تخم مرغی بوده و یک آیرودینامیک خاصی دارد به طوری که هیچ بادی نمی تواند بدنه آن را تکان دهد و از همین رو فضای داخلی خودرو بسیار آرام و بدور از جنب و جوش های خارجی است.

گفته شده است که در داخل این خودرو آخرین امکانات فناوری روز قرار خواهد گرفت و همچنین نورپردازی آن به گونه ای خواهد بود که کسی را اذیت نمی کند و مناسب مطالعه است.

این خودرو با توجه به لوکس بودنش احتمالا بسیار گران خواهد بود ولی باید تا سال ۲۰۲۵ صبر کرد تا اولین نمونه های آن تولید شود و سپس امکانات اصلی آن مشخص خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران