ملت ایران: منطقه‌ای که مخفیگاه «بن لادن» در آن واقع شده بود‌، به مقصد جدید گردشگری پاکستان تبدیل می‌شود.

پاکستان که مخفیگاه «اسامه بن لادن» رهبر شبکه تروریستی القاعده در آن واقع شده بود‌، با تبدیل شدن به یک شهربازی مدرن به مقصد جدید گردشگری پاکستان تبدیل می‌شود.

این شهربازی که بخش قابل توجهی از آن در زمین ویلای بن لادن که مدتی پس از قتل وی توسط کماندوهای آمریکایی با خاک یکسان شده ساخته می‌شود، دارای مدرنترین امکانات از جمله باغ وحش، هتل‌، چند رستوران و آبشار مصنوعی خواهد بود.

شهر آبیت‌آباد پاکستان در تاریخ دوم ماه می ۲۰۱۱ و در زمانی که اسامه بن لادن رهبر گروه تروریستی القاعده در ویلایی در آن به قتل رسید شهرت جهانی یافت و در همان زمان هزاران گردشگر برای تماشای این ویلا راهی پاکستان شوند هرچند که مدتی بعد دولت پاکستان اقدام به تخریب مخفیگاه بن لادن کرد.

پروژه احداثشهربازی در آبیت‌آباد زمینی به مساحت ۵۰۰ هکتار احداثاجرا خواهد شد‌ و حدود هشت سال طول می‌کشد.

پاکستان با وجود ناآرامی‌ها در برخی مناطق در سال ۲۰۱۲ با میزبانی از بیش از یک میلیون گردشگر حدود ۳۵۰ میلیون دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشت.

یکی از علل اصلی رشد قابل توجه گردشگران پاکستان در سال گذشته را راه‌اندازی مراکز اطلاع رسانی و رزرواسیون برای گردشگران در مناطق مختلف پاکستان بوده که سهم بسزایی در جذب گردشگران به این کشور داشته‌ است.

کارشناسان صنعت گردشگری بر این باورند که در میان کشورهای جهان کم‌تر کشوری را می‌توان یافت که در تمام فصول سال، جاذبه‌ی گردشگری برای جذب گردشگران داشته باشد؛ ولی پاکستان در شرق آسیا با چهار فصل زیبای خود، کشوری است که گردشگران در تمام‌ ایام سال بهانه‌ای برای سفر کردن به آن دارند.

خبرگزاری ایسنا