ملت ایران: با این که زمان زیادی از ورود ماهواره به خانه مان نمی گذشت اما همسرم کارش شده بود تماشای سریال های ماهواره ای و من هم از این موضوع نگران بودم.

مدتی بعد بر مشکلات مان اضافه شد. همسرم با چند شبکه آشنا شده بود که در آن لوازم خانگی تبلیغ می شد. او هم هر روز به خاطر چشم و هم چشمی که با دوستانش داشت من را مجبور می کرد این لوازم را برایش بخرم. گاهی هم وقتی از سر کار به خانه برمی گشتم با وسیله ای تازه روبه رو می شدم. بیشتر این خریدها تلفنی بود و فروشندگان ناشناس، کالا را مقابل در خانه تحویل می دادند همسرم هم با یک تلفن وسیله مورد علاقه اش را می خرید. بیشتر این وسایل اجناس بی کیفیت چینی بود و من بارها درباره خرید آن ها با همسرم صحبت کردم اما او گوشش به حرف های من بدهکار نبود.

یک روز عصر وقتی به خانه رفتم همسرم استقبال گرمی از من کرد. رفتارش با همیشه فرق داشت و خیلی زود فهمیدم نقشه ای برایم کشیده است. چند دقیقه بعد خودش به زبان آمد و گفت در یکی از شبکه های ماهواره ای تبلیغ یک یخچال را دیده است. او شروع به تعریف از این یخچال کرد و گفت قیمت آن خیلی کمتر از قیمت بازار است. او از من خواست هر طور شده یخچال را برایش بخرم. من هم که دوست نداشتم همسرم از من ناراضی باشد موافقت کردم و با شماره اعلام شده در آگهی تلویزیونی که یک تلفن همراه اعتباری بود تماس گرفتم و قرار شد یک روز بعد یخچال مقابل در خانه مان تحویل داده شود و همان جا بهایش را که دو میلیون تومان بود پرداخت کنم.

فردای آن روز طبق قرارمان مرد جوانی یک یخچال برای مان آورد. در حالی که هنوز جعبه آن را باز نکرده بودم مرد فروشنده به این بهانه که جای پارک خودرواش مناسب نیست ۲ میلیون تومان را از من گرفت و خیلی سریع رفت. من و همسرم هم خوشحال از این که توانسته ایم کالای مورد نظرمان را ارزان تر از قیمت بازار بخریم آن را داخل خانه بردیم اما چند ساعت بعد هنگام باز کردن جعبه یخچال با تعداد زیادی آجر روبه رو شدم. این در حالی بود که کارتن یخچال با مهارت خاصی بسته بندی شده بود و پیش از باز کردن آن هرگز فکر نمی کردیم سرمان به همین سادگی کلاه رفته است.

بعد از آن هر چه تلاش کردیم با تلفن فروشنده تماس بگیریم فایده ای نداشت و او جواب مان را نداد. این در حالی بود که آن شبکه ماهواره ای همچنان آگهی فروش یخچال را پخش می کرد. یک روز بعد وقتی به پایگاه نهم پلیس آگاهی رفتیم معلوم شد پیش از ما هم چندین نفر دیگر با همین ترفند فریب خورده اند و از آن ها کلاهبرداری شده است

خراسان