عکس منتشر نشده از بمباران هیروشیما

ملت ایران:یک عکس از قارچ اتمی هیروشیما که تاکنون انتشار نیافته بود پس از کشف آن منتشرشد. این تنها عکسی است که هنگام به وجود آمدن قارچ اتمی از زمین گرفته شده است.

به گزارش ملت ایران به نقل از جام جم آنلاین، مدیر موزه صلح شهر هیروشیما امروز اعلام کرد که این عکس منحصربفرد از قارچ اتمی که شهر آباد ژاپن را در ششم اوت سال ۱۹۴۵ با خاک یکسان کرد در میان مدارک بایگانی شده یک مدرسه ابتدایی شهر کشف شده است.

گمان می رود این عکس سیاه و سفید حدود ۳۰ دقیقه پس از انفجار هسته و از فاصله ۱۰ کیلومتری شرق کانون انفجار گرفته شده است. در این عکس می توان ابر مرگبار هسته ای را در حال صعود به صورت دو بخش مجزا مشاهده کرد.

مدیر موزه صلح شهر هیروشیما افزود: در برخی مدارک تاریخی وجود این عکس تایید شده بود اما این نخستین بار است که یک نسخه از آن کشف شده است.

این تنها عکسی که از سطح زمین توسط عکاسی ناشناس از قارچ اتمی ناشی از بمباران هسته ای هیروشیما گرفته شده است.

عکس در میان انبوهی از مقاله ها و مدارک در ارتباط با بمباران اتمی هیروشیما در یک مدرسه ابتدایی این شهر جمع آوری شده بود، پیدا شد.

تاکنون عکس های شناخته شده انفجار و قارچ اتمی هیروشیما از هوا و توسط هواپیما های آمریکایی گرفته شده بودند.

بمب اتمی موسوم به " لیتل بوی "(پسر کوچک) توسط یک بمب افکن " B - ۲۹ " آمریکایی به نام " انولا گای " به روی هیروشیما پرتاب شد و بیش از ۱۴۰ هزار کشته برجا گذاشت.

سه روز بعد، در روز ۹ اوت ۱۹۴۵ بمب اتمی دیگری به روی شهر ناکازاکی پرتاب شد که ۷۰ هزار نفر را کشت.

شش روز بعد از دومین بمباران اتمی ژاپن در جنگ جهانی دوم تسلیم شد.