نقشه‌های پیش‌یابی سازمان هواشناسی کشور حاکی از فعالیت سامانه بارشی در کشور است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور نقشه‌های پیش‌یابی بیانگر فعالیت سامانه بارشی در نوارغربی کشور است که به تدریج طی ۲۴ ساعت آینده گسترش بارش‌ها به دامنه‌های زاگرس و دامنه‌های جنوبی البرز نیز می‌رسد. در این مدت بارش‌ها در برخی مناطق غرب و جنوب غرب شدت بیشتری خواهد داشت.

از عصر روز جمعه و طی روز شنبه بارش‌ها در دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس تشدید می‌شود و با نفوذ جریانات شمالی بر مقدار بارش‌ها در سواحل شمالی کشور نیز افزوده می‌شود و به تدریج در شمال غرب و غرب کشور از ناپایداری‌ها کاسته می‌شود.

از بعدازظهر روز شنبه تنها دامنه‌های جنوبی زاگرس، سواحل شمالی و برخی مناطق شمال شرق بارش خواهد داشت و به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

طی ۲۴ ساعت آینده در سواحل شمالی کشور دمای هوا افزایش می‌یابد که در برخی نقاط با وزش باد شدید همراه است. همچنین از بعدازظهر روز جمعه و طی روز شنبه دمای هوا در نیمه شمالی کشور کاهش خواهد داشت. امروز شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچنان غبارآلود خواهد بود که به تدریج از روز جمعه از غلظت آلاینده در این شهرها کاسته می‌شود. روز دوشنبه سامانه بارشی دیگری از سمت غرب وارد کشور می‌شود.

پیش‌بینی وضعیت هوای تهران در روز جمعه اول دی ماه، ابری در بعضی ساعات بارش باران و برف گاهی وزش باد، در اواخر وقت نیمه ابری با حداقل ۱ و حداکثر ۷ درجه سانتیگراد

پیش‌بینی وضعیت هوای تهران در روز شنبه دوم دی ماه، نیمه ابری در ارتفاعات بارش پراکنده گاهی وزش باد با حداقل ۱ - و حداکثر ۸ درجه سانتیگراد.