به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا، مهرماه امسال در حالی سپری شد که استان تهران همچون ماه‌های قبل درصدر آمار آلودگی‌های اینترنتی قرار دارد و با اختلافی نسبت به شهرهای یزد و بوشهر و مازندران که در رده‌های بعدی جدول قرار دارند، دارای ۲۵ آدرس آلوده ارسال‌کننده بدافزاری بوده‌اند.

یزد نیز عدد ۱۵ را در این زمینه به خود اختصاص داده و پس از آن مازندران و بوشهر با ۱۴ آدرس ارسال‌کننده بدافزار رتبه سوم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

استان‌های کرمانشاه با نه آدرس آلوده، اصفهان با هفت آدرس، همدان شش آدرس، کرمان و فارس با پنج آدرس، خوزستان و خراسان رضوی با چهار آدرس دیگر استان‌های آلوده اینترنتی کشور به شمار می‌روند.

اما استان‌های کهکیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان، چهارمحال‌وبختیاری، ایلام و اردبیل با داشتن یک آدرس ارسال‌کننده بدافزار به عنوان پاک‌ترین شهرهای اینترنتی کشور معرفی شده‌اند. اما نکته جالب اینکه براساس اعلام سایت مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای(ماهر) مهرماه امسال نسبت به سال گذشته تفاوت چشمگیری داشته است و در شرایطی که سال گذشته یزد با ۱۹۳ سایت ارسال‌کننده بدافزار درصدر آلودگی‌ها قرار داشته امسال گفته می‌شود تهران به عنوان آلوده‌ترین شهر اینترنتی کشور تنها ۲۵ سایت ارسال‌کننده بدافزار دارد.

مهر ماه سال ۹۰ استان‌های یزد، تهران و آذربایجان شرقی سه رتبه اول جدول آلودگی‌های اینترنتی را داشتند. شهریورماه امسال نیز مازندران، تهران، اصفهان، بوشهر و کردستان به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم آلوده‌های اینترنتی را به خود اختصاص داده‌ بودند.