ملت ایران:افتخار به قدرت پیشرانه ۵۳۵ اسب بخاری، نسخه محدود فالکون جی تی فورد در حال حاضر قدرتمندترین خودرو پلیس بزرگراه است که تاکنون در استرالیا به پرسه زدن پرداخته است.

فالکون استاندارد فورد جیتی دارای قدرت ۴۵۰ اسب بخار است اما مزایای نسخه محدود شامل یک سیستم اگزوز بزرگتر و انژکتور beefier است که البته قدرت خود را مدیون موتور فوق العاده سوپرشارژ V۸ است که البته سریعترین خودرویی نیز است که تاکنون توسط شعبه فورد در استرالیا ساخته شده است.

به هر حال بودجه این کار که از محل بودجه خودگردان حوادثموتوری تامین شده است ۱۵۰ خودرو فالکون جی تی ویژه را در جشن سالگرد ۱۵۰ تاسیس پلیس NSW به جاده‌های این کشور گسیل کرده است.

البته با کمال تعجب از این خودرو برای تعقیب و گریز در جاده‌ها با قانون گریزها و یا خودروهای پرسرعت بهره گرفته نخواهد شد و این خودرو فوق العاده را بیشتر به عنوان یک وسیله نقلیه برای آگاهی عمومی‌در مراسم‌های مختلف NSW برای تعامل با علاقمندان به ماشین‌های گشت پلیس مدنظر قرار گرفته است.

جان لیپمن فرمانده بخش فناوری ترافیک پلیس استرالیا در این مورد میگوید: ”این یک شروع گفتگو است بین ما و علاقمندان به ماشین‌های مدرن و داشتن یک وسیله نقلیه مطمئن برای پلیس تا رانندگان از برقراری قانون در جاده‌ها مطمئن تر باشند”.

منبع: خودروسازی