ملت ایران:دونالد ترامپ تاجر، نویسنده، سرمایه‌ گذار و مجری تلویزیون است. البته او در اصل مجری نیست و به‌ خاطر شهرتش وارد تلویزیون شده است. ترامپ صاحب یک شرکت عظیم ساختمان ‌سازی در آمریکا است و چندین هتل بزرگ به او تعلق دارد.

او با تکیه بر موفقیت فراوان در ساخت و ساز و تلویزیون، نام «ترامپ» را بر کالاهای بسیاری زد. لباس مردانه، رستوران، بستنی، عطر، آب معدنی، مجله، زمین گلف، دانشگاه و رستوران. البته برخی این اقدامات وی را ناشی از خودخواهی و تکبر او می دانند.

اما اکنون رستوران معروف و گرانقیمت دونالد ترامپ به دلیل استفاده از مواد غذایی تاریخ گذشته توسط بازرسان وزارت بهداشت لاس ‌وگاس تعطیل شد. ترامپ که همواره به دلیل ثروت بی‌حساب و کتاب و سرمایه‌گذاری‌‌ های کلانش معروف شده است، با داشتن آشپزخانه و انباری آلوده، مواد غذایی رستورانش را در بد‌ترین شرایط نگهداری می ‌کرد.

در بازرسی از فریزر آشپزخانه این رستوران، مقادیر زیادی گوشت و ماهی فاسد و بدون بر چسب کشف شد که تمامی آنها رنگ عوض کرده بودند و به گفته کارکنان رستوران در هر بار استفاده یک بار از حالت انجماد خارج و طبخ می‌ شد.

این شرایط در حالی رخ داده که رستوران ترامپ در لاس‌وگاس که در کنار هتل معروف او قرار دارد یکی از بهترین و مشهور‌ترین رستوران‌‌های شهر به شمار می‌ رود. مأموران بهداشت لس‌آنجلس پس از دریافت گزارش ناشناسی به این آشپزخانه سر زدند و رستوران ترامپ را پلمب کردند که به نظر می رسد این اتفاق توسط رقبای ترامپ رخ داده باشد.

باشگاه خبرنگاران