ملت ایران: الساندرو تارتارینی پسر بنیانگذار Italjet یعنی لئوپولدتارتارینی یک موتور سیکلت مفهومی‌طراحی کرده است که طبق ادعای این شرکت نسل بعدی موتور سیکلت‌ها است.

الساندرو تارتارینی در نمایشگاه eicma برزیل از این موتورسیکلت مفهومی‌رونمایی کرد.

تصاویر:آیا Brutus نسل جدید موتورسیکلت است؟!

در حال حاضر برخی نکات قابل توجه برای این موتورسیکلت وجود دارد و بر طبق ادعای این شرکت، موتور سیکلت مذکور در جاده‌های خاکی هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت که در کنار آن برای استفاده روزانه طراحی شده ولی به نظر می‌رسد برای استفاده روزانه بیش از حد سنگین است.

تفاوت بارز دیگر در رینگ و لاستیک این دستگاه است که دارای لاستیک‌های پهن ۶ اینچی در جلو و هفت اینچی پهن در عقب است که به طور معمول ما را به یاد لاستیک‌های اسپرت می‌اندازد که خوب در شرایطی مانند برف، شن و یا ماسه عمیق این لاستیک‌های بالون مانند بسیار مفید خواهند بود ولی در شرایط عادی این کشش بسیار زیاد لاستیک‌ها ممکن است باعثعدم تعادل در موتورسیکلت و نارضایتی رانندگان شود.

به هر حال بعد از یک بررسی کلی به این نتیجه می‌رسیم که الساندرو تفکر و کوشش کافی برای ایجاد یک موتورسیکلت ماندگار را انجام نداده است.

به هر حال Brutus با طیف وسیعی از لوازم جانبی و افزودنی‌های سفارشی در دسترس خواهد بود و البته زمان و استقبال از این محصول مشخص خواهد کرد که آیا Brutus یک سبک جدید از موتور سیکلت است یا خیر.

خودروسازی