ملت ایران: این بت‌موبیل کیا هفته جاری در مرکز Time Warner نیویورک به طور رسمی رونمایی شد. اپتیما به عنوان گل سرسبد محصولات کیا و پرفروش‌ترین خودروی این برند در آمریکا؛ گزینه خوبی برای انجام این برنامه به حساب می‌آمد؛ برنامه‌ای که براساس کمیک‌های جیم لی و شخصیت‌های افسانه‌ای که وی در سری بتمن خلق کرده بود اجرا شده است.

البته یکی دیگر از برنامه‌های جنبی این رویداد؛ کمپینی است که برای ریشه کردن گرسنگی در آفریقا تلاش می‌کند و قصد دارد با استفاده از محبوبیت سری انیمیشن‌ها و کمیک استریپ‌های بتمن به جمع‌آوری کمک‌های مردمی کمک کند.

اپتیمای بتمنی! ترکیبی از رنگ‌های سیاه مات و زرد است که با نقوشی از بتمن پوشانده شده است. نشان بتمن نیز بر روی جلوپنجره و زیر نشان کیا قرار گرفته تا نشان دهنده اصالت خفاشی خودرو باشد! البته جالب این‌جاست که فرم جلوپنجره نیز با فرم این نشان تغییر کرده تا تاثیر بصری بیشتری داشته باشد؛ پروسه‌ای که اجرای آن نزدیک به ۴۰ ساعت زمان برده است.
LED های زیر بدنه خودرو جلوه‌ای دراماتیک به آن می‌بخشند تا در کنار پس زمینه چراغ‌ها که به همین رنگ است جلوه‌ای دوچندان پیدا کنند. رینگ‌های پنج‌پره ۲۰ اینچی در کنار سیستم اگزوز اسپرت؛ تصویری مخوف‌تر از این سدان لوکس کیا می‌سازند تا آن‌ را با تصویری که از بتمن در اذهان عمومی وجود دارد هماهنگ‌تر کنند.
اپتیمای انتخاب شده از رده تجهیزاتی لیمیتد است که به صورت استاندارد با رینگ‌های ۱۸ اینچی و پیشرانه دو لیتری توربوشارژردار عرضه می‌شود. حداکثر قدرت این پیشرانه ۲۷۴ اسب بخار است که توان کافی را برای به حرکت درآوردن این سدان بزرگ را تولید می‌کند.

طراحان کیا سعی کرده‌اند تا تم سیاه و زرد بتمن را علاوه بر بدنه خودرو، به داخل کابین نیز ببرند و به همین دلیل از پوشش چرم سیاه رنگ در کنار قطعات زرد رنگ استفاده نموده‌اند تا این حس و حال را بیش از پیش تقویت نمایند.

پرشین خودرو