جراحی عجیب بر روی دختر ۱۹ ساله + عکس

به گزارش اختصاصی ملت ایران: هنگامی که نوجوان ۱۹ ساله گفت به مدت چند روز است که قادر به خوردن و آشامیدن چیزی نمی باشد، پزشکان درصدد بررسی مشکل برآمدند و چیزی که آنها پیدا کردند چیزی نبود که کسی به عنوان یک وعده شام خود بخورد. آنها توپی از مو با وزن تقریبا ۴ پوند که بین معده و روده کوچک او گیر کرده بودند را یافتند.

پزشکان در هند دریافتند که این دانش آموز ۱۹ ساله در کلاس عادت به خوردن موی خود به همراه گچ داشته که این امر موجب ساخته شدن این ترکیب در داخل بدن او شده است.

یک تیم جراحان معده از مشکلات بعدی این زن به او هشدار د ادند. به سرپرستی دکتر سینگ لوبانا، در طی یک عمل جراحی موفقیت آمیز، جراحان قادر به خارج کردن این گلوله ی موی بزرگ شدند. این گلوله ی مو به دور یک توده گچ پیچیده شده بود.

دکتر آمیت آگاروال، یکی از جراحان تیم پزشکی گفت که انسداد روده زن منجر به عدم مصرف مواد غذایی و آب برای چند روز شده است.

بطور باورنکردنی در سال های اخیر، این گلوله ی مو، بزرگترین مورد یافت شده در بدن بیماران نمی باشد. در نوامبر سال ۲۰۰۷، پزشکان ایالات متحده آمریکا از کشف یک گلوله ی موی ۱۰ پوندی در داخل معده یک زن خبر دادند.

آن زن ۱۸ ساله پس از تحمل درد و تورم در شکم خود به مدت ۵ ماه، از پزشکان کمک طلبید. اسکن نشان داد که توده ی بزرگی در شکم او وجود دارد و درآزمایشات بعدی مشخص شد که آن یک توپ موی سیاه و مجعد است.

آن زن گفته بود که عادت به خوردن موی خود داشته است. پزشکان اعلام کردند با گذشت ۵ روز از عمل جراحی و برداشتن آن توپ مو، آن زن بطور عادی شروع به خوردن غذا کرده و به خانه فرستاده شده است.