ملت ایران: همه ما عادت های بدی در خرید کردن داریم. یک شیر ۳ دلاری در صبح زود، یک کرایه تاکسی بعد از آن و بعد قدم زدن در یک حراجی و خرید مقداری جواهرآلات. همه ما خیلی وقت ها اشتباه می کنیم. به عبارت دیگر، می رویم و چیزهایی را می خریم که ما را خوشحال می کند حتی اگر خریدهای کوچکی نیز باشند و شما آنها را به این دلیل می خرید که بیشترین لذت را نصیب شما می کنند و فکر نمی کنید که برای خیلی از آنها پول خود را هدر داده اید. برای مثال شما برای خود یک سبد گل تازه در آخر ماه می خرید. باید بگوییم که این خرید در هر ماه ۲۰ دلار برای شما هزینه دارد که سالی حدود ۲۴۰ دلار می شود. این عدد شاید زیاد بنظر برسد اما اگر شما را تشویق کند که به درآمد خود نظر داشته باشید، شما به احتمال زیاد در هر ماه ۲۰ دلار پس انداز کرده اید. ما این را یک مدیریت خوب می دانیم. اما ۲۰ دلار در هر ماه شاید شما را به سمت خریدهای بی فایده دیگری ببرد و زندگی شما را ارتقا ندهد و شما را برای رسیدن به اهدافتان کمک نکند که این یک امر احمقانه است.

هزینه های دستگاه خود پرداز
شاید شما نباید هیچگاه بخاطر دسترسی به پول، هزینه پرداخت کنید. اما در پایان سال گذشته، متوسط هزینه های خودپردازها چیزی در حدود ۲۴۰ دلار بود و این عدد رفته رفته بیشتر می شود. این عددها بالاتر می روند اما کاملا قابل مهار هستند و می توان از آنها اجتناب کرد. اگر شما از بانک خود پول دریافت کنید که این به این معنا است که شما بانک هایی را انتخاب کنید که شعب زیادی دارند و یا شعباتی در نزدیکی محل کار و خانه شما داشته باشند. اما اگر این هم نبود، شما می توانید به بانک های آنلاین نظیر آلی یا آی ان جی مراجعه کنید که به مشتریان اجازه می دهند تا از هر نوع خودپردازی استفاده کنند و آنها را از پرداخت هزینه های خودپرداز معاف کند. مقدار پس انداز این کار حدود ۱۲۵ دلار در سال است.

لباس های شبیه به هم
درست است، شکلی متفاوت و یقه ای که کمی فرق دارد اما شما واقعا به لباسی که مانند لباس قبلی شما است احتیاج ندارید. ما نمی خواهیم بگوییم که شما بدنبال مد و تیپ نباشید و به سر و وضع خود نرسید، اما کمی دقت و فکر کنید. برای هر جفت کفش جدید یا پیراهن یا هر چیز دیگر، مدل های قبلی را دور بیندازید یا آنها را در اختیار فروشگاه های دست دوم برای فروش قرار دهید تا از این طریق نیز مقداری از هزینه آن را داشته باشید. نه تنها این عمل باعثخلوت شدن خانه شما می شود، بلکه این اطمینان را می دهد که شما چیزی را خریده اید که واقعا به آن نیاز داشته اید. مقدار پس انداز آن حدود ۵۰۰ دلار در سال است البته اگر شما ماهیانه یکی از این خریدهای بی فایده را حذف کنید.

بیلط های شانس
از هر سه نفر مردم آمریکا، یک نفر فکر می کند که بردن شانس های لاتری تنها راه آنها برای امنیت مالی است اما شانس برنده شدن در لاتری ۱۸ میلیون نفر به یک است. خریدن بلیط های لاتری یک تفریح جذاب است اما در حقیقت با این کار پول خود را دور می اندازید. ۵ دلاری که ممکن است شما خرج یک بلیط کنید حدود ۱۰۰ دلار خواهد شد که می توانید آن را پس انداز کنید اما سرمایه گذاری در لاتری برای شما چیزی نخواهد داشت. مقدار پس انداز ۲۶۰ دلار در سال است البته اگر شما هفته ای یک بلیط ۵ دلاری نخرید. اگر شما ۲۵ ساله هستید و در سن ۶۵ سالگی بازنشست شوید، ۸ درصد از سرمایه گذاری شما برخواهد گشت.

دی وی دی های فیزیکی
خرید دی وی دی مربوط به دهه گذشته است. امروزه همه چیز آنلاین است. شما چه احتیاجی به آن دارید وقتی که می توانید آن را آنلاین تهیه کنید. اگر شما یک فیلم بین حرفه ای باشید، می توانید از سرویس فیلم هایی نظیر نت فلیکس یا هولو استفاده کنید که در آنها با پرداخت ۸ دلار در ماه می توانید هر فیلمی که خواستید نگاه کنید. اگر تنها یک تماشاگر معمولی باشید، می توانید فیلم ها را بصورت آنلاین از سایت هایی مانند آمازون و آی تونز با حدود ۲ تا ۵ دلار اجاره کنید. پس انداز این عمل حدود ۱۸۰ دلار در سال است اگر شما یک دی وی دی ۱۵ دلاری در ماه می خرید.

ناهار در محل کار
می دانیم که ممکن است شما به موقع به کار نرسید اما بهتر است شما قبل از رفتن به محل کار، ناهار خود را آماده کنید. ما می دانیم که خرید ناهار در محل کار یک امر ساده است اما شما باید به فکر جیب خود نیز باشید. ایده های بهتر دیگری نیز وجود دارند. می توانید ته مانده های غذا را دوباره مصرف کنید که با این کار نیازی به پخت غذای جدید نیست. حتی شما می توانید غذای خود را در محل کار درست کنید. برای مثال، شما می توانید مواد سالاد خام با خود بیاورید و آنها را در وقت نهار خرد کنید. و اگر شما واقعا یک چیز آسان را می خواهید، خریدن غذاهای آماده از سوپر مارکت ها بسیار ارزانتر از رفتن به رستوران است. پس انداز آن ۱۰۹۲ دلار در سال است.

فیلم های سه بعدی
فیلم های سه بعدی معمولا شیوه ای تبلیغاتی برای کمپانی های فیلم هستند. چرا که آنها می توانند قیمت بیشتری نسبت به فیلم های معمولی برای آنها تعیین کنند. قبل از هزینه برای آنها از خود بپرسید که با ۳ یا ۴ دلار بیشتر هزینه شما چه چیزی بدست می آورید. شما همه جیز را می بینید چه معمولی و چه سه بعدی. با این کار حدود ۹۶ دلار در سال پس انداز خواهید کرد.

کتاب های کاغذی
ما خواندن را دوست داریم. و خیلی از شماها کتاب را بسیار مطالعه می کنید. اما در این عصر دیجیتال که یک نعمت است وقتی شما کتابخانه رایگان دارید، شما نباید برای کتاب های کاغذی هزینه کنید جز اینکه شما یک کتاب را هر روز احتیاج داشته باشید و ابزار کار شما باشد. کتاب های کاغذی بطور میانگین ۳۲ دلار هستند. پس شما با این کار(نخریدن آن ها) می توانید نصف هزینه کتاب بعدی خود را تأمین کنید. پس انداز آن ۳۸۴ دلار در سال است.

بطری های آب
مطمئنا برخی از افراد دوست دارند که آب پلمب شده را بنوشند اما بر اساس آمار، خوردن مقدار آب مورد نیاز بدن در روز یعنی ۸ لیوان، سالانه ۵۰ سنت هزینه دارد در حالی که خوردن همان مقدار آب پلم شده، ۱۴۰۰ دلار هزینه خواهد داشت. همچنین آسیب این بطری ها به محیط زیست را نباید فراموش کرد. پس انداز استفاده نکردن از این بطری ها در سال ۱۴۰۰ دلار خواهد بود.

تازه