ملت ایران: درست است که ایده دوربین های پوشیدنی چیز جدیدی نیست و گوگل با پروژه گلاس خود آن را تا حد زیادی ارتقا داده است، اما Autographer با استفاده از یک تکنولوژی جدید و جذاب قصد دارد لحظه لحظه زندگی روزانه شما را ثبت و ضبط نماید.

این ابزار جالب از ۵ سنسور درونی بهره می برد: شتاب سنج، دما سنج، تشخیص حرکت، حسگر تشخیص رنگ و مغناطیس سنج برای تشخیص جهت حرکت. این دوربین با ادغام این امکانات با اطلاعات دریافتی از GPS درونی خود، بهترین زمان ممکن برای ثبت هر عکس را تشخیص داده و شاتر را فعال می کند. این گجت جالب تغییرات رنگ ها، نور و موقعیت مکانی را تشخیص داده و بر مبنای آنها تصمیم می گیرد که این تغییرات نشانگر یک موضوع جذاب هستند یا اینکه کاربر جابجا شده است.

این دوربین باهوش می تواند علاوه بر تهیه عکس یا فیلمبرداری، به تولید عکس های متحرک gif و همچنین ویدیوهای استاپ موشن بپردازد. لنز با فوکوس ثابت آن دامنه دید ۱۳۶ درجه ای را برای سنسور عکاسی دوربین فراهم می آورد و صفحه LED جلوی دستگاه نتایج را نشان می دهد. به دلیل طراحی ویژه این دوربین، نمی توان استفاده از آن را به راحتی چیزی مانند گوگل گلاس دانست، اما می تواند به جلوی لباس شما وصل شده یا مانند یک گردن بند به دور گردن تان آویزان گردد.

این دوربین هوشمند محصولی از شرکت Oxford Metrics Group است که قبل از این تکنولوژی به کار رفته در SenseCam مایکروسافت را توسعه داده بود. شاید بتوان یکی از مهم ترین کاربردهای دوربین Autographer را کمک به افراد مبتلا به بیماری های حافظه دانست. البته استفاده از آن در زندگی روزانه هم خالی از لطف نیست.

قرار است از آبان ماه Autographer با قیمت ۶۲۰ دلار استرالیا از طریق سایت شرکت سازنده به فروش برسد.

نارنجی