ملت ایران:موزه " نورثامپتون " و گالری هنر انگلستان اقدام به برگزاری نمایشگاهی از کفشهای زنانه کرده است. در این نمایشگاه از ابتدایی ترین کفشها که از سال ۱۶۰۶ میلادی و با موی طبیعی انسان ساخته میشده تا جدیدترین طراحی های مربوط به برندهای معروف و معتبر در طراحی و ساخت کفش های زنانه به نمایش گذاشته شده است.

از مهمترین کفش های این نمایشگاه میتوان به کفشی با طرح ابر و رنگین کمان مربوط به سال ۱۹۸۴ اشاره کرد که طراح آن " تی کارابرا " ست. کفش دیگری با راههای صورتی و قرمز با پاشنه ای ۱۱ اینچی از طراحی های دهه ۸۰ میلادی است و انسان را به تفکر وا میدارد که صاحب آن چگونه با این کفش راه میرفته است. جالبترین کفش کفشی است با پوسته های یک درخت بومی در امریکای جنوبی که مخصوص مردگان بوده و در مراسم تدفین پای میت میکرده اند. نمونه جالب دیگر کفش اژدهاست که نماد خوش شانسی و خوشبختی است و در سال ۱۹۴۹ میلادی محبوبیت داشته است.
کفش های حمام ترکی از جنس چوب به همراه حوله و آینه مخصوص از پر بازدیدترین کفش ها بوده است. کفشی به نام " پو پو " که در قبایل پاکستانی استفاده میشده است دیده میشود که به طرز حیرت آوری باریک است و مربوط به سال ۱۸۵۱ میلادی است. گفته میشود این کفش را پای دختران جوان میکردند تا شصت پای آنها رشد نکند.

پرداد