ملت ایران: شاید شما یک گیک و نِرد کامپیوتری باشید و حسابی از دنیای اینترنت و کامپیوتر سر در بیاورید، اما هنگام ورود به دنیای واقعی چگونه رفتار می کنید؟ آیا همان طور که هنگام خرید تلفن هوشمند و تبلت، می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید، یا بهترین سایت های هر موضوع را می شناسید؛ وقت انجام خرید خانه هم خبره و کارکشته به نظر می رسید؟ یا اینکه همیشه کالاهای بی کیفیت و میوه های مانده نصیب تان می شوند؟ پس بگذارید به روش گیکی حداقل مشکل خرید میوه خوب را تا حدی رفع کنیم!

انتخاب و خرید میوه های سالم یکی از مهمترین بخش هایی خرید منزل برای هر خانم و یا آقا محسوب می شود. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که با وجود داشتن حق انتخاب در میوه فروشی، محصول رسیده و با کیفیتی را انتخاب نکرده و به معنی واقعی پول خود را هدر داده اید.

تشخیص اینکه یک میوه رسیده و حتما دارای بو و مزه واقعی خودش است، کار مهمی تلقی می شود. مخصوصا انتخاب میوه هایی نظیر هندوانه و خربزه رسیده احتیاج به کسب مهارت و تخصص دارد که در ادامه مطلب می توانید با یادگیری چند نکته نارنجی، میوه هایی سالم انتخاب و خریداری کنید. پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

طالبی های رسیده

طالبی های رسیده باید دارای وزن سنگین تری نسبت به ظاهرشان باشند. پوست آنها بایستی زبر و بسیار معطر باشد. در واقع کاملا بوی طالبی بدهد. بدنه آن بایستی به گونه ای انعطاف پذیر باشد که اگر با شصت خود اندکی آن را فشار دادید گود نشود و جای انگشت بر روی آن باقی نماند.

هر چه قدر که عطر بیشتری داشته باشد، طالبی رسیده تر است. پس از حس بویایی و لامسه خود در انتخاب یک طالبی رسیده حداکثر کمک را بگیرید.

لیمو شیرین های رسیده

لیموهای شیرین و رسیده اغلب اوقات نرم تر از لیموهای ترش و نرسیده هستند. ضخامت پوست آنها کمتر است و هرچه قدر آبدار تر و رسیده تر باشند، پوستی نازک تر و شفاف تر دارند. اگر با انگشت خود آن را فشار دادید و گودی انگشت بر روی آن ماند، نمی توانید به مرغوبیت چند روز آینده آن حتی در یخچال اطمینان داشته باشید. چرا که ممکن است در یخچال همان یک ذره آب باقیمانده آن نیز تبخیر و پوست آن خشک و چروکیده شود. پوست لیموهای شیرین و سالم معطر و بسیار شاداب است.

آناناس های رسیده

پوست یک آناناس رسیده زمخت و دارای برش هایی سالم است. مهمترین فاکتور در انتخاب یک آناناس رسیده بوی آن است. آناناس نرسیده هیچ بوی خاصی ندارد و بیشتر شبیه به یک ماکت است تا میوه. زیاد رس ها نیز دارای بویی با مزه ترش و رسیده ها نیز دارای بویی با مزه شیرین هستند.

با یک آزمایش ساده می توانید آناناس رسیده را انتخاب کنید. تلاش کنید تا برگی را از مرکز برگ ها جدا کنید. اگر برگ به آسانی جدا شد رسیده است و اگر با سختی جدا شد هنوز کال است.

توت فرنگی های رسیده

میوه توت فرنگی دارای اسانسی بسیار قوی است و بوی آن اغلب فضای میوه فروشی را فرا می گیرد. توت های رسیده دارای ظاهری سالم و رنگ قرمز روشن هستند. پر آب اند، اما جداره سالم میوه مانع از تراوش آب آن به خارج می شود.

توت های نارس سفید رنگ و توت های زیاد رس قرمز تیره هستند و اغلب اوقات مقداری از آب میوه به خارج تراوش کرده و دور آنها جمع شده است.

انبه های رسیده

انبه ها با توجه به تنوع در نژاد می توانند پس از اتمام فرایند رسیدنشان دارای طیف رنگ های مختلف بین زرد و سبز باشند. اما همه انبه های سالم و رسیده دارای بویی با مزه شیرین هستند که شدت بو در محل اتصال میوه به درخت شدید تر است. نرم هستند و بایستی تا حد امکان سنگین باشند.

اگر انبه های کال در اختیار دارید چند روزی آنها را در محیط گرم نگه دارید و سپس مصرف کنید. انبه های سالم را هیچ گاه فریز نکنید و در هوای متعادلی مانند یخچال نگهداری کنید.

هندوانه رسیده

انتخاب و خرید هندوانه به شرط چاقو آخرین راهکار تشخیص رسیده و یا نارس بودن است. اما قبل از آن می توانید با دست ضربه هایی به هندوانه بزنید. اگر از آن صدایی توخالی(صدایی شبیه به طبل) به گوش رسید هندوانه رسیده است. به محل ریشه آن نگاه کنید اگر زرد رنگ باشد رسیده و اگر سفید رنگ باشد هنوز نارس است.

پوست هندوانه رسیده بسیار صاف و صیقلی است. هندوانه را در مجاورت میوه هایی مانند موز و انبه که از خود گاز اتیلن متصاعد می کنند قرار ندهید. نه تنها هندوانه نارس شما نمی رسد بلکه کیفیت خود را نیز از دست می دهد. به یاد داشته باشید که هندوانه تنها در معرض تابش آفتاب و تغذیه از گیاه خود می رسد و با جدا شدن از گیاه دیگر از آن توقعی نداشته باشید!

آووکادو های رسیده

آووکادو های رسیده سفت هستند و دارای پوستی زبر و ناصاف می باشند. بسته به نوع نژاد به رنگ سیاه و یا سبز تیره خواهند بود. اگر در ظرف میوه در مجاورت میوه هایی نظیر سیب قرار گیرند اندکی نرم تر می شوند و با برش زدن آنها بوی بسیار متبوعی بایستی به مشام برسد.

نارنجی