به گزارش ملت ایران ونزوئلا در پرورش ملکه زیبایی تا بحال موفق بوده است کما اینکه ملکه زیبایی جهان در سال ۲۰۱۱ ونزوئلایی بود. و تا بحال زنان ونزوئلایی پنج بار عناوین مختلفی در زمینه زیبایی را از آن خود کرده اند.

بازدید از مدرسه زیبایی در حومه کراکاس می تواند تجربه جالبی باشد. در دهه ۱۹۶۰ ویلا استایل به خانه زیبایی ملکه ها تبدیل شد و همه رفتارها مثل راه رفتن، خرامیدن، خم شدن و دست دادن و غیره آموزش داده میشود. دختران از سن ۴ تا ۲۴ سالگی تحت این تعلیمات قرار می گیرند و بدون هیچ نقصی پرورش و رشد پیدا می کنند. یکی از مربیان می گوید موها همیشه باید تمیز و مرتب باشد آرایش باید طبیعی به نظر بیاید و تنها از کفش پاشنه بلند استفاده کنند.

اندریا ۲۱ ساله بنیانگذار مدرسه Gisselle Reyes و یکی از ملکه های زیبایی است او می گوید زیبایی کار خانوادگی آنهاست و او از کوچکی با اینکار آشنا و بزرگ شده است.

یکی از کلاسهای طبقه بالای مدرسه آندریا کلاس نحوه راه رفتن و خرامیدن است که دختران بزرگتر بر روی یک مسیر باریک چوبی مزین شده به نورافکن نحوه راه رفتن را آموزش می بینند بیشتر کلاسها پوشیده از آینه است تا دختران بتوانند حرکات و رفتارهای خود را زیر نظر داشته باشند. گفته میشود در ونزوئلا شرکت کنندگان مسابقه زیبایی بیشتر از شرکت کنندگان مسابقات ورزشی هستند و دختران جوان تمایل زیادی برای شرکت در کلاسهای زیبایی دارند.

گفته میشود در یک کلاس بیست نفری یک یا دو نفر شانس حضور در مسابقات زیبایی را دارند و دخترانی که برای مسابقات زیبایی ملی آماده میشوند باید روزی چند ساعت ژیمناستیک تمرین کنند ومواظب غذا خوردن خود باشند و همچنین اگر لازم باشد جراحی دندان و پلاستیک انجام دهند.