به گزارش ملت ایران به نقل از فارس، جی. کی رولینگ نویسنده ۴۶ ساله مجموعه کتاب‌های «هری پاتر» برای «دیوید» و «کنزی» دو فرزند خود خانه‌ای درختی به سبک خانه جادوگران مدرسه هوگوارت‌ خواهد ساخت.

خانه 7 میلیاردی ورثه هری‌پاتر! + تصاویر

خانه رولینگ که در حومه ادینبورگ قرار دارد، بنایی متعلق به قرن هفدهم است. این اقدام خانم نویسنده موجب نارضایتی برخی از همسایگان وی شده که از روند نوسازی‌های اخیر در این منطقه ناراضی هستند. اما به رغم این مخالفت‌ها با تصمیم مقامات شورای شهر ادینبورگ این خانه درختی ساخته خواهد شد.

نقشه‌‌ای مهندسان برای ساخت این خانه به شورای شهر تحویل داده شده‌اند از سه خانه مخروطی شکل در باغ خانه رولینگ خبر می‌دهد. این خانه‌ها از چوب درخت سدر ساخته خواهند شد و سقف این خانه‌ها به صورت مخروطی است. این خانه‌ها از طریق راهروها و پل‌های ساخته شده از طناب به یکدیگر متصل می‌شوند.

هزینه‌های ساخت این بنای سفارشی که طرح آن از کتاب‌های جی. کی. رولینگ گرفته شده است نزدیک به ۲۵۰ هزار پوند تخمین زده شده است که برابر با ۷۰۰ میلیون تومان است.

جی. کی. رولینگ در واپسین سال‌های سده بیستم پا به دنیای نویسندگی گذاشت و با خلق مجموعه آثار «هری پاتر» در کمتر از یک دهه، ره صد ساله نویسندگی را پیمود و به یکی از نویسندگان مشهور جهان تبدیل شد. مجموعه آثار «هری پاتر» در ۷ جلد منتشر شدند و تا به امروز به بیش از ۷۰ زبان دنیا ترجمه شده‌اند.

در حال حاضر وی کتاب جدید خود با عنوان «خلأ موقت» را نوشته است و قرار است در سال ۲۰۱۳ منتشر خواهد شد. به گفته نویسنده، این اثر بر خلاف «هری پاتر» برای بزرگسالان نوشته شده است.