به گزارش ملت ایران به نقل از خبرآنلاین: بسیاری از خون‌آشام‌ها در گوشه و کنار دنیای واقعی زندگی می‌کنند و علاوه بر اینکه می‌توانند از خون انسان و جانداران دیگر تغذیه کنند، گاهی قربانیان خود را به بیماری‌های خطرناکی آلوده می‌کنند.

حضور ما انسان‌ها در انتهای زنجیره غذایی باعثمی‌شود از یاد ببریم ما هم می‌توانیم نقش قربانی را در این زنجیره بازی کنیم؛ چراکه خون‌آشام‌های بسیاری در دنیای واقعی وجود دارند که می‌توانند انسان‌ها را هدف قرار دهند.

البته دیدن آنها از نمای نزدیک و واضح بدون کمک تکنیک‌های میکروتصویربرداری امروزی چندان امکان‌پذیر نیست.

این خون‌آشام‌ها علاوه بر مکیدن خون قربانیان خود می‌توانند به شیوه‌های دیگری هم به قربانیان خود آسیب برسانند. به عنوان مثال پشه‌ ببری آسیایی را در نظر بگیرید که حامل ویروس نیل غربی و تب استخوان‌شکن است و می‌تواند قربانیان خود را از پا درآورد.

یکی دیگر از این خون‌آشام‌ها ساس تختخواب است که می‌تواند با هر شرایط دمایی و آب‌وهوایی سازگار شود. ۴ یا ۵میلیمتر بیشتر طول ندارد، در اغلب نقاط جهان دیده می‌شود و می‌تواند تا یک سال گرسنگی را تحمل کند و آن را با ورود اولین انسان به قلمرو خود جبران کند.

این شیوه زندگی انگلی را می‌توان یک تاکتیک خوب تکاملی دانست که به جانداران کوچک اجازه می‌دهد از جاندارانی به مراتب بزرگ‌تر، تغذیه کنند و بدون اینکه گیر بیفتند، غذایی آماده و با هضم آسان را به دست آوردند که از لحاظ تغذیه‌ای بسیار باارزش است.

تصاویر: دیدن این خون‌ آشام‌ ها خیلی سخت است!

در این تصویر یک کک خاکی را می‌بینید که در اغلب سواحل روی زمین دیده می‌شود. طول این کک به حدود ۱.۵ سانتیمتر می‌رسد و اغلب شب‌ها برای پیدا کردن غذا به سطح شن‌ها می‌آید