ثروتمندترین چهره‌های دنیای هنر معرفی شدند +عکس

مایکل بی، ۱۶۰ میلیون دلار/ مایکل بی، امسال نفر دوم فهرست ثروتمندترین چهره هالیوود و اولین کارگردان این فهرست است. او امسال فیلم «ترانسفورمرها: تاریکی ماه» را ساخته بود که به فروش ۱.۱ میلیارد دلاری رسید. بی شهرتش را مدیون کارگردانی فیلم‌های پرخرجی چون «پرل هاربر» و مجموعه «ترانسفورمرها» است. او امسال قرار است فیلم جمع‌وجور «رنج و گنج» را بسازد که بودجه‌اش درمقایسه با دیگر کارهای بی کم است، بودجه فیلم کمتر از ۵۰ میلیون دلار است.

استیون اسپیلبرگ، ۱۳۰ میلیون دلار/ کمپانی «دریم ورکس» استیون اسپیلبرگ امسال وارد وادی تلویزیون هم شد و چهار سریال نیز تولید کرد از جمله «ترا نووا» و «Smash». از طرفی این تهیه‌کننده معروف امسال دو فیلم «ماجراهای تن تن» و «اسب کارزار» را به عنوان کارگردان روی پرده فرستاد. هر دو فیلم هم در رشته‌های مختلف نامزد اسکار بودند.

جری بروکهایمر، ۱۱۵ میلیون دلار/ بروکهایمر که نامش با فیلم‌های پرخرج گره خورده است سال ۲۰۱۱ فیلم «دزدان دریایی کارائیب: بر موج‌های غریبه» را روی پرده داشت که به فروش یک میلیارد دلاری رسید. این درحالی بود که دو فیلم پرخرج او یعنی «شاهزاده پارس» و «شاگرد جادوگر» در گیشه شکست خوردند. او حالا در حال تولید «سوار تنها» با بازی جانی دپ است که احتمالا یکی از پرخرج‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما باشد.

دکتر دره، ۱۱۰ میلیون دلار/ تهیه‌کننده معروف دنیای موسیقی امسال به جای تهیه یک آلبوم موسیقی با طراحی یک هدفون جدید به سود کلان رسید.

تایلر پری، ۱۰۵ میلیون دلار/ بازیگر، تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان معروف سیاه‌پوست که مجموعه فیلم‌های کم‌خرج «مده‌آ» را ساخته و می‌سازد، فیلم‌هایی که در گیشه با توجه به بودجه آنها عملکرد بسیار خوبی دارند. او جدا از فیلم‌های «مده‌آ» چند برنامه تلویزیونی نیز دارد.

هوارد استرن، ۹۵ میلیون دلار/ استرن سال گذشته یکی از داوران برنامه «استعداد آمریکا» شد و همین درآمدش را ۱۵ میلیون دلار افزایش داد. او در رادیو و دنیای موسیقی بسیار فعال است.

جیمز پترسون، ۹۴ میلین دلار/ پترسون ستاره هالیوودی نیست اما یکی از پرکارترین و ثروتمندترین نویسندگان آمریکاست که براساس کتاب‌هایش فیلم‌های متعددی ساخته شده. از او در سال گذشته ۱۴ عنوان کتاب منتشر شده است که همگی در ژانر تریلر بزرگسالان هستند. فیلم «من، الکس کراس» نیز براساس رمانی از او با بازی تایلر پری در حال ساخت است.

جرج لوکاس، ۹۰ میلیون دلار/ «جنگ ستارگان» فقط یک مجموعه فیلم نیست، عروسک‌ها، کتاب‌های مصور و بسیاری محصولات جانبی دیگر نیز همراه این فیلم منتشر و تولید شده‌اند و همین دلیل درآمدزایی لوکاس است. او همچنین موسس کمپانی طراحی جلوه‌های ویژه‌ای به نام «نور و جادو» است که جلوه‌های ویژه «ناو» و «انتقام‌جویان» را طراحی کرده بود.

سایمن کاول، ۹۰ میلیون دلار/ این تهیه‌کننده دنیای موسیقی اهل بریتانیا که در تلویزیون هم حضور فعالی دارد امسال با مجموعه «عامل ایکس» قرار بود به تلویزیون آمریکا برود اما موفق نشد. با این حال نسخه بریتانیایی سریال به شدت موفق بود.