ملت ایران: کمتر از ۱۵۰ سال پیش بود که نیویورک به شهری بین المللی و به اصطلاح اینترنشنال تبدیل شده و پذیرای مهاجران از تمامی نقاظ دنیا شد.

به گزارش روزگارنو، در واقع در آن زمان، نیویورک شهری کوچک با تعداد محدودی خانه بود و این سیاست، یعنی اینترنشنال شدنش هم مسیری بود هموار برای جذب هر چه بیشتر سرمایه گذاری در این شهر توسط بیگانگان و بالطبع توسعه هر چه بیشتر این شهر!

با گذشت سالها، کم کم رنگ و روی شهر عوض شد و آپارتمانهای کوچک و خانه های ویلایی جای خود را به آسمانخراشهایی غول پیکر دادند.

تصاویری دیدنی از این شهر در سالهای ۱۸۷۶،۱۹۳۲ و ۱۹۸۸ تهیه شده است. همچنین چشم اندازی در آینده نزدیک متعلق به سال ۲۰۱۳ نیز برای این شهر در نظر گرفته شده است که در ادامه می توانید آنها را مقایسه کنید.

درست است که به مرور چهره شهر تغییر کرده بود، اما چیزی که در این میان، از همان زمان تاکنون به جامانده و همانطور دست نخورده در تمامی تصاویر مشهود است، پل بروکلین، پل معلق در نیویورک است که بروکلین و منهتن را به هم متصل می‌کند.

کار ساخت این پل که از قدیمی‌ترین پل‌های معلق آمریکاست در ۳ ژانویه ۱۸۷۰ آغاز و در ۲۴ می ۱۸۸۳ به اتمام رسید. این پل که بر روی رودخانه شرق ساخته شده است، با طول کلی ۱۸۲۵ متر و عرض ۲۶ متر، از زمان ساخت تا سال ۱۹۰۳ طولانی‌ترین پل معلق جهان بود. همچنین این پل اولین پل معلق جهان با کابل‌های فولادی است.

تغییرات عجیب نیویورک سیتی در یک نگاه !! +تصاویر