ماجرای فیلم سینمایی " آیا این هواپیما خلبان دارد؟ " در استرالیا واقعیت یافت. سر خلبان و کمک خلبان شرکت هوایی کانتاس استرالیا در کابین هواپیما بر سر مسائل فنی مشاجره کرده و کارشان به زد و خورد کشید.

به گزارش ملت ایران به نقل از جام جم، خلبان و کمک خلبان یک هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۴۷ شرکت کانتاس قبل از آغاز پرواز این هواپیما از شهر دالاس ایالت تگزاس به مقصد شهر بریسبان استرالیا برسر مسائل فنی مرتبط با برخاستن هواپیما دچار اختلاف نظر شده و کارشان به کتک کاری در داخل کابین انجامید.

روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد که این خبر را منتشر کرد، نوشته است: پس از زد وخورد خلبان و کمک خلبان پرواز هواپیما که قرار بود شب ۱۴ اوت از مبدا دالاس به مقصد بریسبان انجام شود با ۲۴ ساعت تاخیر به ۱۵ اوت موکول شد.

این روزنامه افزوده است: شرکت هوایی کانتاس ناگزیر شد خدمه پروازی جدیدی را به دالاس اعزام کند و سرخلبان و کمک او را فعلا از کار معلق کرده است.

سخنگوی شرکت کانتاس تعویق پرواز دالاس به بریسبان به دلیل کتک کاری خلبان ها در کابین هواپیما را تکذیب کرده و گفته است که علت تاخیر پرواز شرایط جوی و هوای توفانی در دالاس بوده است.

این دومین حادثه جدل برانگیز شرکت هوایی کانتاس در جریان ماه اوت است. در اوایل این ماه یک خلبان هواپیمای بوئینگ ۳۰۰ - ۷۶۷ کانتاس که از شهر سیدنی قصد پرواز به بریسبان را داشت به دلیل مستی توسط مقامات فرودگاه سیدنی از هواپیما پیاده شد. خدمه پروازی مقامات فرودگاه را از مستی خلبان و عدم تعادل او مطلع کرده بودند.