به گزارش ملت ایران به نقل از خبرگزاری مهر: گروه رسانه‌ای «ون خوئی شین مین» دارای ۱۷ نشریه، یک بنگاه انتشاراتی و بیش از ۱۰ رسانه جدید در حوزه اینترنت است.

تیراژ کلی گروه بیش از ۲ میلیون و نیم نسخه است و این گروه رسانه‌هایی در قالب روزنامه، هفته‌نامه، خبررسانی آنلاین در فضای اینترنت و موبایل دارد.

گروه رسانه‌ای ون خوئی شین مین در ۲۵ جولای سال ۱۹۹۸ در شهر شانگهای تاسیس شد و در حال حاضر یکی از بزرگترین گروه‌های رسانه‌ای چین است.

مولتی میلیاردر شدن با فرمول چینی!

این گروه همچنین دارای دفترهایی در هفت شهر بزرگ چین و همچنین خبرنگار ویژه در بیش از ۲۰ استان و منطقه خودمختار در چین است. علاوه بر این گروه رسانه‌ای «ون خویی - شین مین» دارای ۲۰ مرکز نشر رسانه‌ای در سراسر چین دارد که اطلاعات مربوط را از طریق ماهواره دریافت کرده و بدین طریق برخی از نشریات این گروه در حدود ۳۰ شهر دیگر چاپ و توزیع می‌شود؛ بدین معنا که انتشار روزنامه‌ها در دفتر مرکزی همزمان با چاپ در دفاتر گروه در دیگر شهرهاست.

گروه رسانه‌ای «ون خویی - شین مین» دارای ۵ روزنامه از جمله ون خویی، شین مین، شانژهای دیلی و … است. پنج هفته‌نامه عمومی و فرهنگی که دو تای آنها ویژه ادبیات و کتاب هستند و ۶ مجله تخصصی که بیشتر به مساله توریسم می‌پردازند از دیگر محصولات این بنگاه اقتصادی - رسانه‌ای است.


این گروه رسانه‌ای دارای سه چاپخانه در شمال، شرق و غرب شانگهای است و همچنین پس از دستیابی به شرکت چاپ شانگهای به عنوان سهامدار نیز اختیاراتی را به دست آورده است.

این گروه رسانه‌ای همانطور که در حوزه رسانه فعالیت می‌کند به مسایل اقتصادی نیز توجه دارد و در حال حاضر یک بنگاه اقتصادی نیز محسوب می‌شود تا جایی که کل سرمایه آنها در سال ۲۰۱۱ معادل ۷۶۴۳ میلیارد یوآن، معادل ۱۲۳۲ میلیارد دلار بوده است.

جالب است بدانید بیش از ۵۵ شرکت در مالکیت کامل، هولدینگ یا سرمایه‌گذاری مشترک این گروه رسانه‌ای است.