چرا موجودات فضایی تا کنون هیچ تماس رسمی با انسان نداشته اند؟

اما اگر واقعا موجودات فضایی وجود دارند، چرا تاکنون سراغ انسان نیامده اند و با دولت یا مردم هیچ کشوری تماس مستقیم و رسمی نداشته اند؟

دیسکاوری برای پاسخ این سوال به دکتر Michio Kaku نویسنده و استاد فیزیک نظری مراجعه کرده است. وی از بنیانگذاران نظریه ریسمان است و اکنون به عنوان پروفسور فیزیک نظری، کرسی هنری سِمات دانشگاه نیویورک را در اختیار دارد. وی مطالعات و نظریات بسیاری درباره آینده داشته و پیشگویی های فراوانی به نقل از وی منتشر شده اند.

سوال: چرا موجودات فضایی تا حالا هیچ تماس رسمی و مستقیمی با ما نداشته اند؟

پاسخ:
در تمام داستان های علمی - تخیلی این گونه تصور شده است که روزی از روزها یک بشقاب پرنده در حیاط کاخ سفید به زمین می نشیند و سرنشینان آن می گویند: ‌ «ما را پیش رهبرتان ببرید» اما چرا چنین چیزی تا کنون اتفاق نیافتاده؟ اگر(طبق شایعات) قبل از این ملاقاتی صورت گرفته، یا انسان هایی ربوده شده و به فضا برده شده اند، پس چرا آنها تا کنون در چمن جلوی کاخ سفید فرود نیامده و اعلام حضور نکرده اند؟

نظریه من این است. اگر شما به روستا و جنگل های اطراف شهرتان بروید و خانه - تپه مورچه ها را ببینید، آیا جلو می روید و می گویید: «من براتون جواهرات آوردم. من براتون مروارید آوردم. من براتون انرژی برق آوردم. من براتون بیوتکنولوژی(زیست فناوری) آوردم. من رو پیش مورچه ملکه ببرید»؟ یا این که ممکن است در مسیر عبور از کنار لانه شان، اشتباها چند مورچه را هم زیر پا له کنید!

فقط به خاطر داشته باشید که احتمالا فاصله میان مورچه ها و ما، در حقیقت بسیار کمتر از فاصله ما با موجودات فوق سریعی است که در چشم بر هم زدنی میان ستاره ها مسافرت می کنند.

به طور منطقی آنها شاید چند قرن، چند هزاره یا حتی چندین میلیون سال پیشرفته تر از ما باشند. در این صورت آیا ما بسیار متکبر و خودپسند نیستیم که انتظار داریم این مخلوقات برای دیدار ما به زمین بیایند؟ واقعا ما چه چیزی را می توانیم به آنها پیشنهاد کنیم؟ از دیدگاه من، آنها آن بیرون وجود دارند، با این تفاوت که مساله آنها نیستند، بلکه مشکل خود ما هستیم. در حقیقت ما هنوز آن قدر پیشرفته نیستیم که در صفحه رادار آنها دیده شویم!