کوه‌های رنگی،جاذبه‌ی گردشگری چین+عکس

به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا، دولت چین قصد دارد با معرفی جهانی کوه‌های رنگین در استان «گانسو»، این منطقه‌ی زیبا را به جاذبه‌ی جدید گردشگری این کشور تبدیل کند.

به گزارش برناما، این کوه‌ها که در نگاه اول به نقاشی شباهت دارند، به دلیل تشکیل شدن از لایه‌های مختلف و وجود انواع مختلف سنگ در بدنه کوه‌ها، به کوه‌های رنگین شهرت یافته و روزانه میزبان هزاران گردشگر داخلی هستند. این در حالیست که این جاذبه گردشگری منحصر به فرد چین تاکنون برای گردشگران خارجی این کشور ناشناخته مانده است.

سازمان جهانی جهانگردی در گزارشی از رشد چشمگیر صنعت گردشگری چین در سال ۲۰۱۱ اعلام کرد که این کشور با بیشترین میزان رشد در کسب درآمد از محل صنعت گردشگری در صدر فهرست کشورهای آسیایی میزبان گردشگران قرار دارد.

در این شرایط کارشناسان با توجه به عملکرد موفق دولت چین در طول دو هفته برگزاری مسابقات آسیایی در شهر «گوآنگژو» با جذب نزدیک به نیم میلیون گردشگر و جذب بیش از یک میلیون گردشگر در زمان برگزاری المپیک پکن در سال ۲۰۰۸، پیش‌بینی می‌کنند که دولت این کشور به هدف خود در جذب ۱۰۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۰ و تبدیل شدن به مقصد نخست گردشگری جهان دست یابد.