به گزارش ملت ایران به نقل از ایرنا، کتاب‌ ' بدن ' براساس تجربه‌ عملی ' محمود رضا رحیمی ' در زمینه بازیگری و همچنین تدریس بازیگری در دانشگاه‌های مختلف است. تاکید بر علم آناتومی و جمع‌آوری مقوله‌های بدن با نگاه تربیت بدن و بهداشت آن، از امتیازات کتاب ' بدن ' نسبت به بقیه‌ کتاب‌ها در این زمینه محسوب می‌شود.

در این کتاب به مساله بهداشت بدن و اصولی که به‌ لحاظ پزشکی بدن مهم است و بیماری‌هایی که در روند تمرین ممکن است برای بازیگر به وجود بیاید، اشاره شده است. همچنین ورزش‌هایی که برای بازیگر مهم است، در این کتاب معرفی شده است.

 کتاب 'بدن' به چاپ دوم رسید

' بدن ' ابتدا از مفهوم بدن آغاز می‌کند و به خصوصیات بازی بدن، زبان بدن، محدوده‌ حریم بدن، سایر نشانه‌های مرسوم زبان بدن و تغییر مصطلح حرکات بدن می‌پردازد.

' فنون بازیگری ' یک مجموعه‌ پنج جلدی است که سه جلد آن، ' بدن '، ' حرکت ' و ' صوت، صدا و گفتار ' منتشر شده است و دو جلد دیگر آن ' از تربیت حس تا تثبیت احساس در بازیگر ' و ' تخیل و عمل خلاق ' نیز به‌زودی در انتشارات افراز منتشر خواهد شد.

***

نمایشنامه‌ ' گم‌شده در یانکرز ' نوشته‌ نیل سایمون با ترجمه‌ ' بهروز محمودی بختیاری ' به‌زودی روانه بازار می شود.

این نمایشنامه داستانی بر اساس زندگی پسری به نام جای کورنیتز است. پدر جای که درگیر بدهی‌های خود است جای را به مادر بزرگ سخت گیر و عمه‌اش بلا در یانکرز می‌سپارد و جای سعی می‌کند خودش را با زندگی در یانکرز تطبیق دهد.

نیل سایمون نمایشنامه‌نویس و فیلمنامه‌نویس امریکایی است. وی در سال ۱۹۲۷ در نیویورک به دنیا آمد. سایمون یکی از مهم‌ترین نمایشنامه‌نویسان تاریخ برادوی است. شهرت وی در نوشتن نمایشنامه‌های کمدی است، تا جایی که به سایمون لقب ' پادشاه کمدی ' داده‌اند.

این نویسنده‌ امریکایی بیش از پنجاه نمایشنامه نوشته که از میان مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ' پزشک نازنین '، ' اتاقی در هتل پلازا '، ' پابرهنه در پارک ' و ' عاقبت عشاق سینه‌چاک ' اشاره کرد.

' بهروز محمودی بختیاری ' مترجم این نمایشنامه، زبان‌شناس و عضو هیات علمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

انتشارات افراز علاوه براین نمایشنامه، نمایشنامه‌ دیگری از سایمون به نام ' شایعات ' را نیز با ترجمه بهروز محمودی بختیاری به زودی منتشر خواهد کرد.