یک مرکز علمی دولتی در آمریکا در اعلامیه غیر معمول رسما اعلام کرده که بنابر شواهد علمی موجودی تحت عنوان پری دریایی وجود خارجی ندارد.

مرکز ملی علوم دریایی آمریکا در پاسخ به سوالات متعددی که مردم این کشور به این مرکز ارسال کرده اند، رسما اعلام کرد " تاکنون هیچ مدرکی دال بر وجود موجودی شبه انسان که در دریا زندگی کند، یافت نشده است. "

این مرکز علت طرح سوالات جدید از سوی بسیاری از پرسشگران را پخش کلیک برنامه ای تلویزیونی دانسته که کانال دیسکاوری اخیرا آن را پخش کرده و به گفته مرکز علوم دریایی " بینندگان محتویات این برنامه تلویزیونی را با یک مستند علمی اشتباه گرفته اند. "

افسانه های مربوط به پریان دریایی از هزاران سال پیش در آثار ادبی و داستانی ملل مختلف جهان مورد اشاره قرار گرفته و هنوز هم در بسیاری از آثار سینمایی و تخیلی، این موجود افسانه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

پری دریایی که بنابر افسانه ها موجودی نیمه انسان و نیمه ماهی است و اغلب جنسیت آن یک زن زیبارو عنوان می شود از اودیسه هومر در یونان باستان تا باورهای بومیان استرالیا وجود دارد و همین گستردگی گاه علاقمندان به اسرار علمی و تخیلی را به کنکاش درباره ریشه های چنین افسانه هایی واداشته است.

اتفاقی که در مورد دیگر موجودات افسانه ای چون اسب های شاخدار هم تکرار شده است.