ملت ایران: نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به اشتباه محاسباتی در تعیین مسیر آزادراه تهران - شمال گفت: مسیر اتصال آزادراه تهران به شمال به اشتباه از سمت غرب کشیده شد که این موضوع یکی از دلایل تاخیر طولانی در بهره برداری این آزادراه بوده است.

ایرج ندیمی با اشاره به اینکه علت عدم بهره برداری آزادراه تهران - شمال کمبود اعتبارات مالی است، گفت: وقتی منابع کافی برای بهره برداری از آزادراه تهران - شمال وجود ندارد، مطمئنا تکمیل و اجرایی شدن آن نیز به تاخیر خواهد افتاد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه در مورد آزادراه تهران - شمال مسئولین مرتبط دچار اشتباه شدند چراکه به یکباره افتتاح این بزرگراه، امر معقولی به نظر نمی رسد.

وی با بیان اینکه منابع مالی مورد استفاده در آزادراه تهران - شمال تعریف مشخصی ندارد، تصریح کرد: در مورد آزادراه تهران - شمال ابتدا باید منابع مالی مورد نیاز تعریف گردد سپس عملیات عمرانی آغاز شود.

ندیمی با اشاره به اینکه مسیر بهره برداری از آزادراه تهران - شمال باید از سمت شرق کشیده می شد گفت: مسیر اتصال آزادراه تهران به شمال به اشتباه از سمت غرب کشیده شد که این موضوع یکی از دلایل تاخیر طولانی در بهره برداری این آزادراه بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم عنوان کرد: با افزایش بودجه عمرانی کشور و تخصیص ۵ درصد از سهم هدفمندی یارانه ها می توان به افتتاح آزادراه تهران - شمال امیدوار بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: دولت می تواند با ایجاد راهکارهای جدید و تامین منابع مالی مورد نیاز راه اندازی بزرگراه تهران - شمال را تسریع بخشد.